Riskiryhmät

Tupakoitsijat, lihavat, juopot, diabeetikot, sydänsairaat, astmaatikot, miettikää miten iso osa seinäjokilaisista on riskiryhmässä. Mistä tehohoitoa riittää? Ei mistään. Liian myöhäistä hommata laitteita, ainoastaan viruksen leviämisen hidastaminen on vaihtoehto, kuitenkin se tulee kaikki saavuttamaan ja uhreja on paljon näin sairaassa kaupungissa.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      huomasi että neljän seinän sisällä istuva työtön nettilääkäri apukoulu pohjalla kirjoittaa. itse olen hieman ylipainoinen eli lääkärien mukaan lihava,poltan ,juon joka viikonloppu,syön sikaa..teen työkseni keikkahommia joista tulin kuumeessa kotiin ennen kun tää pahun höpötys alkoi täällä päin.kotikaranteenissa viikko kuumeessa ja kurkku kipeenä...hei en muuten kirjoita tätä taivaasta tai helvetistä. todellisuudessa perusterve sairastaa sen kovan influenssan tavoin ja paniikkia välttääkseen ei raportoida kaikista tälläisistä tapauksista juuri sen takia kun ihmisillä on tapana yli reagoida. ottakaa järki käteen myöskin tässä asiassa

      • Anonyymi

        Eli olet sairastanut tavallisen influenssan. Korona kun on vielä niin vähän Suomessa levinnyt että et ole voinut millään sitä sairastaa.

        Jotenkin kansa tuntuu unohtavan että ei ne flunssat ynnä muut kausiinfluenssat mihinkään katoa vaikka on koronakin tulossa. Pahalla onnella voi tulla useampi tauti kerralla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      9
      2691
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2550
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      175
      2380
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      144
      2004
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1634
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1089
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      73
      769
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      767
    9. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      703
    10. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      702
    Aihe