On perustettava Suojeluskunta-osastoja koronavirus

Anonyymi

Koronaviruksen uhan takia tarvitaan taas Suojeluskuntia suojelemaan suomalaisia

12

51

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meillä on hyvin organisoitu puolustusvoimat. Siellä palvelee isänmaallisia naisia ja miehiä. Tuliko yllätyksenä?

      • Anonyymi

        .Sikakka laitoi aloituksen syötiksi


    • Anonyymi

      KOntio ja Parmas sarjassa on hyvin kuvattu persujen paikallisosastoa....
      Sehän päivystää koronan varalta pelkällä keppanapalkalla.

    • Anonyymi

      Lapuan liike pitäisi saada takaisin. Tai jotain muuta kansallissosialistista meininkiä.

      Sitä odotellessa keskittykäämme horjuttamaan hallitusta ja luokaamme maahan mahdollisimman paljon epävakautta.

      • Anonyymi

        Näinä vaikeina aikoina pitäisi taas saada Radio Aunuksen Aallot eetteriin suoraa raportointia Viipurin linnoitustöistä


      • Nykypersuissa on sama ydin kuin Lapuan liikkeessäoli. Molemmat etsivät valtakunnan vihollisia sen sisältä. Lapuan liike oli alussa Maalaisliiton ja maalaisliittolaisten ikioma "kansanliike", joka janosi verta ja pyrki kohti sisällissotaa. Lapuan liike kehittyi hyvin nopeasti terroristijärjestöksi, väkivalta ja kaikki mahdolliset rikollisuuden haarat oli Lapuan liikkeen toiminnassa mukana, kuten vapaudenriistot, pahoinpitelyt, muilutukset, murhapoltot, yksityisen ja julkisen omaisuuden sotkeminen, särkeminen ja tuhoaminen, kyyditykset, tapot ja tietysti murhat.

        Presidentti Lauri Kristian Relander "sympatiseerasi, kuten historiankirjoittajat kauniisti sanovat, Lapuan liikettä ns. lapualaisia. Tämä terrorijärjestö sai toimia vapaasti viranomaisten suojaamana. Edes murhamiehiä eivät poliisit edes yrittäneet ottaa kiinni ja puolueettomia tutkimuksia eivät poliisit ja muut virkavastuun alaiset virkamiehet tutkineet lainvaatimalla tavalla.
        Lapuan liikkeen, tämän terrorijärjestön loppu tuli Mäntsälän kapinassa 1932. Lapuanliikkeen johto ja koko rikollisjärjestö kuvitteli suuruudenhulluudessaan, että Suomen armeija liittyy tämän todellisen roskajoukon toimiin mukaan.
        Lapuan liikkeen tavoite oli kaataa demokraattisesti valitun Eduskunnan luottamusta nauttinut hallitus ja kumota Perustuslaki ja Valtiosääntö.


    • SoO voisi käydä mummeleiden puolesta kaupoissa. Uskaltaisivatko, vai tulisiko muita kiireitä?

      • Anonyymi

        Mummelit eivät uskalla käydä kaupassa, koska ulkona on niitä isis-lapsia, joista mestari Jussi on varoittanut.

        Kaupassa voi myös nähdä somalin. Sekin on pelottavaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mummelit eivät uskalla käydä kaupassa, koska ulkona on niitä isis-lapsia, joista mestari Jussi on varoittanut.

        Kaupassa voi myös nähdä somalin. Sekin on pelottavaa.

        Eli tarkoituksesi oli kertoa, ettei SoO uskalla myöskään käydä kaupassa vanhuksen puolesta, koska kaupan ulkopuolella on ulkomaalaisen näköisiä henkilöitä?

        Okei. Tämä selvä. Kiitos tiedosta.


    • Anonyymi

      Meillä naiset ja miehet palvelevat puolustusvoimissa. Päästään heikot ovat sivareita. Niisku

      • Anonyymi

        Tyhmät palvelevat puolustusvoimissa.

        Viisaat palvelevat netissä. Torjuvat siellä muslimien invaasiota. Bloggaamalla, twiittaamalla, vidduilemalla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tyhmät palvelevat puolustusvoimissa.

        Viisaat palvelevat netissä. Torjuvat siellä muslimien invaasiota. Bloggaamalla, twiittaamalla, vidduilemalla.

        Persujen epäjumala on sivari ja se kyllä näkyy ja kuuluu persujen mölinästä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 153
      2016
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      355
      1472
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      176
      1034
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      279
      744
    5. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      271
      639
    6. 33
      631
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      621
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      573
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      21
      534
    10. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      42
      512
    Aihe