Koronaviruksen uhan takia tarvitaan taas Suojeluskuntia suojelemaan suomalaisia
On perustettava Suojeluskunta-osastoja koronavirus
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Meillä on hyvin organisoitu puolustusvoimat. Siellä palvelee isänmaallisia naisia ja miehiä. Tuliko yllätyksenä?
- Anonyymi
.Sikakka laitoi aloituksen syötiksi
- Anonyymi
KOntio ja Parmas sarjassa on hyvin kuvattu persujen paikallisosastoa....
Sehän päivystää koronan varalta pelkällä keppanapalkalla. - Anonyymi
Lapuan liike pitäisi saada takaisin. Tai jotain muuta kansallissosialistista meininkiä.
Sitä odotellessa keskittykäämme horjuttamaan hallitusta ja luokaamme maahan mahdollisimman paljon epävakautta.- Anonyymi
Näinä vaikeina aikoina pitäisi taas saada Radio Aunuksen Aallot eetteriin suoraa raportointia Viipurin linnoitustöistä
Nykypersuissa on sama ydin kuin Lapuan liikkeessäoli. Molemmat etsivät valtakunnan vihollisia sen sisältä. Lapuan liike oli alussa Maalaisliiton ja maalaisliittolaisten ikioma "kansanliike", joka janosi verta ja pyrki kohti sisällissotaa. Lapuan liike kehittyi hyvin nopeasti terroristijärjestöksi, väkivalta ja kaikki mahdolliset rikollisuuden haarat oli Lapuan liikkeen toiminnassa mukana, kuten vapaudenriistot, pahoinpitelyt, muilutukset, murhapoltot, yksityisen ja julkisen omaisuuden sotkeminen, särkeminen ja tuhoaminen, kyyditykset, tapot ja tietysti murhat.
Presidentti Lauri Kristian Relander "sympatiseerasi, kuten historiankirjoittajat kauniisti sanovat, Lapuan liikettä ns. lapualaisia. Tämä terrorijärjestö sai toimia vapaasti viranomaisten suojaamana. Edes murhamiehiä eivät poliisit edes yrittäneet ottaa kiinni ja puolueettomia tutkimuksia eivät poliisit ja muut virkavastuun alaiset virkamiehet tutkineet lainvaatimalla tavalla.
Lapuan liikkeen, tämän terrorijärjestön loppu tuli Mäntsälän kapinassa 1932. Lapuanliikkeen johto ja koko rikollisjärjestö kuvitteli suuruudenhulluudessaan, että Suomen armeija liittyy tämän todellisen roskajoukon toimiin mukaan.
Lapuan liikkeen tavoite oli kaataa demokraattisesti valitun Eduskunnan luottamusta nauttinut hallitus ja kumota Perustuslaki ja Valtiosääntö.
SoO voisi käydä mummeleiden puolesta kaupoissa. Uskaltaisivatko, vai tulisiko muita kiireitä?
- Anonyymi
Mummelit eivät uskalla käydä kaupassa, koska ulkona on niitä isis-lapsia, joista mestari Jussi on varoittanut.
Kaupassa voi myös nähdä somalin. Sekin on pelottavaa. Anonyymi kirjoitti:
Mummelit eivät uskalla käydä kaupassa, koska ulkona on niitä isis-lapsia, joista mestari Jussi on varoittanut.
Kaupassa voi myös nähdä somalin. Sekin on pelottavaa.Eli tarkoituksesi oli kertoa, ettei SoO uskalla myöskään käydä kaupassa vanhuksen puolesta, koska kaupan ulkopuolella on ulkomaalaisen näköisiä henkilöitä?
Okei. Tämä selvä. Kiitos tiedosta.
- Anonyymi
Meillä naiset ja miehet palvelevat puolustusvoimissa. Päästään heikot ovat sivareita. Niisku
- Anonyymi
Tyhmät palvelevat puolustusvoimissa.
Viisaat palvelevat netissä. Torjuvat siellä muslimien invaasiota. Bloggaamalla, twiittaamalla, vidduilemalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyhmät palvelevat puolustusvoimissa.
Viisaat palvelevat netissä. Torjuvat siellä muslimien invaasiota. Bloggaamalla, twiittaamalla, vidduilemalla.Persujen epäjumala on sivari ja se kyllä näkyy ja kuuluu persujen mölinästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648