jotka ovat koko ajan korottaneet kaikkia välillisiä eli kaikille tulonsaajille tasaveroja kuten kaikista tuotteista ja palveluista maksettavaa arvonlisäveroa, polttoaineveroa, sähköveroa, valmisteveroja ja kiinteistöveroa. Samaan aikaan porvarienemmistöiset hallitukset ja eduskunnat ovat antaneet suurimmat verohelpotukset suurituloisillimmille palknsaajille ja pääomatulojensaajille. Pelkkiä pääomatuloja nostava ei maksa ollenkaan kuntaveroa vaikka käyttää perheineen kuntapalveluja.
Suomessa on ollut vuodesta 2003 lähtien porvarienemmistöisiä hallituksia ja eduskuntia
Anonyymi
5
83
Vastaukset
- Anonyymi
Asiaa.
- Anonyymi
Jep.
- Anonyymi
Porvarihallitukset ovat kulutuksen himoverottajia.
- Anonyymi
90-luvun alussa se jo alkoi. Pääomaverojen kevennys salli räjähdysmäisen nousun ja rikkaat alkoi siirtyä superrikkaiden koriin.
- Anonyymi
Sylkytolpa sipilä vei kansan ostovoiman
Sitähän ny t yrittäjät ihmettelee kun k auppa ei kä u.
Millä ostaa kun k aikki rahat mene vevroihin ja yritystukiin lopulla mamuille r u ojaa ja sitten. Vielä k auppiaalle kalliiseen ruokaa ei jää paariin eikä kampaajalle paljon lateja multa ainakan.
Sannukk asavu sdp
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3998626Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1682971- 151343
- 761028
- 67990
- 25946
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta61923- 55913
- 64862
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss73854