Tulovero sekä lahja- ja perintövero on poistettava. Valtio ja kunnat saavat luvan taiteilla ja taikoa ne rahat tileille, jonne tarvitaan veroeuroja.
Kirjanpito on mahdollista järjestää siten, että sen kuin keksivät vaan ne kaikki tarvittavat numerot, jotka tarvitaan kattamaan kaikki isommat, välttämättömät kulut.
Rahaa ei käytännössä katsoen enää ole, vain pelkkiä numeroita. Numeroita voi todellakin vain taikoa, ilman että on oikeasti olemassa mitään velvoitteita (nythän jo valtion ja kuntien palkat keksitään näin).
Jos tähän ei suostuta, on edessämme eläkeputki, johon joutuvat erittäin monet työssä loppuun palaneet: on aloja, joissa ei jakseta enää (vaikka kyseessä on suht nuoria , n. 25-40 vuotiaita).
Jos tähän taas suostutaan, tuo se tullessaan vapautuvia työpaikkoja työttömille yms. ja taas vapaa-aikaa enemmän työssä oleville, kun ei tarvitse raataa niin paljon töissä: verojen pois jäädessä vähempikin työn raataminen riittää, ei tarvitse tehdä niin paljon töitä.
Lähettäkää jo, jumalauta, viestiä Eduskuntaan että vihdoinkin oikeus laskeutuu ihmisten, Suomenkin kansan ylle. Tehkää nyt, jumalauta, jotain tuon asian eteen.
Tulovero, lahja- ja perintövero POIS
Anonyymi
1
144
Vastaukset 1
- Anonyymi
Nerokasta olet nero.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 801239
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K151036En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o61980- 65878
- 60760
- 59754
- 62681
- 69662
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.24660Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49637Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.39628- 133616
- 50569
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk36545- 33520
- 19517
- 29515
- 72486
- 42474
- 40467