Aivan hirveä keli jälleen täällä Helsingissä!!!
Mutta.... Onneksi kevät saapuu ja terassikelit muotoutuu myös tänne ihanaan Helluun. Pian päästään kaivariin punkulle ja kuplajuomalle ;D
Mutta.... Onneksi kevät saapuu ja terassikelit muotoutuu myös tänne ihanaan Helluun. Pian päästään kaivariin punkulle ja kuplajuomalle ;D
Vastaukset 7
Vanhimmat
..Et taida ihan lähellä asua, just tultiin cafe ursulan terdeltä jossa nappasin 2 irish coffeeta ja istuttiin upeessa auringon paisteessa lähes pari tuntia, eikä tuulen virettäkään. Täällähän on yks hienoimmista keleistä tänään. Terveisin Pietarinkatu.
..niin, ursulan terde oli sit aivan täys ja carusellikin puolillaan. Revi siitä "karseeta" keliä :D
Terkkuja vaan esplanadilta Strinbergin terassilta, lämmin oli auringon paisteessa. Et niin karmeeta espalla tunti sit.
...sinne heinolaan tai mistä pusikosta sit huuteletkin. Otan osaa jos teilläpäin on karmeata, tuu stadiin, täällä paistaa mollikka ja terassit täys kaupunkilaisia.
Niin, Heinolassa on varmaan huono sää kun se on niin kaukana landella. Stadissa onneks aurinko paistaa!!
sulla on Hellu, pese ne klasit ja raavi sammal pois silmiltäs siellä Hellun sisällä. Kaivuri sulla on pihallas ja sihijuomaa kellarissa.
Joo, kulla siella maalla ompi mukavvaa.
Puhut asiaa !!!! "punkkua ja kuplajuomaa" OIKEIN !