Koronavirus näyttää olevan tulevan hävityksen ja hirvittävän kadotuksen vuoksi annettu vitsaus maailmalle joka rypee kuin sika rapakossa.. Aikuiset syntiset ovat syyllisiä ja tietenkin uudestikastajat, jolloin Jumala on päättänyt näyttää ettei Hän nuku eikä torku. Kastettujen lasten pilkkaajat nyt vapisevat ja ehkä kyselleet pääsevätkö liittymään takaisin kirkon jäseniksi? Tulevat päivät näyttävät kuinka paljon kirkosta eroaa ihmisiä koronaviruksen kaatamina? Lasten puolesta pitää rukoilla tehkää se kuten minä ja olette siunattuja. Koronavirus pysäyttää maahanmuuton ja saa vapisemaan myös maassamme olevat maahanmuuttajat. Onko kenelläkään profetia joka olisi tarkoitettu erikoisesti naahanmuuttajajille?
Älkää pilkatko lapsia ja heidän kastettaan jos niin teette ette ole siunattuja vaan jos niin tapahtukoon teille se mitä olette luterilaisille toivoneet.
Älkää pilkatko lapsia ja heidän kastettaan jos niin teette ette ole siunattuja vaan jos niin tapahtukoon teille se mitä olette luterilaisille toivoneet.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Aina vain synkemmältä näyttää. Uskovaisten mieli nimittäin.
Olihan se tiedossa, että jotkut romahtavat henkisesti, mutta että näin aikaisin...
Kyllä taivas romahtaa sinunkin päälle ellet kadu syntejäsi.
Kautta Teutateksen! Älköön taivas pudotko niskaamme!
Ihan samalla lailla juutalaisten Jumala varjeli omaa valittua kansaansa toisen maailmansodan aikana. Ei ihan onnistunut kun pelkästään Hitlerin porukka tappoi jotain 6 miljoonaa. Suomessa ei ole edes yhteensä niin paljon ihmisiä vaikka kaikki tapettaisiin. Olisi luullut että olisivat oppineet sen verran että olisivat ottaneet käyttöön sellaisen Jumalan joka pystyy johonkin muuhunkin kuin uhoamiseen.
Niin varjeli. Juutalaista kansaa ei onnistuttu tuohoamaan ja nyt se on elinvoimeknen kansa jolla on oma valtio. Kiitos Herralle!
Etkö ole lukenut raamattua? Hitler tappoi juutalaisia koska he kirosivat Jeesuksen ja kristityitä ja rukoilivat että tulkoon Hänen verensä meidän ja meidän lastemme ja lastemme lasten päälle.Tonttu sinun täytyy olla kun et usko että olisivat jääneet rankaisematta. Tämän sai aikaan juutalaisten rabbien kirous jonka Hitler toteutti. Talmud todistaa siitä jos sinä tonttu et sitä tiedä automerkki se ei ole.
Ei natsien tarkoitus ollutkaan tuhota koko juutalaista kansaa, vaan hävittää heidät Saksasta ja siihen liitetyiltä alueilta. Neukut taisivat tuhota juutalaisia paljon enemmän kuin natsit.
Aloitus on hyvä ja ajankohtainen.
Jättääkö Jumala sitten varjelematta kastamattomat lapset??
Sinun pitäisi kysyä sitä kasteenuusijoilta he saattavat antaa sinulle tarkan selityksen, miten kastamaton pakana lapsi varjeltuu koronalta. Esim. vierailu kastealtaan vieressä antaa pysyvän immuniteetin viruksille paitsi lahko virukselle.
"Vai ettekö tiedä, että me kaikki, jotka olemme kastetut Kristukseen Jeesukseen, olemme hänen kuolemaansa kastetut?