Kirotut laskettelun harrastajat

Levittivät koronaa Itävallasta pohjoismaihin. Eikö Hitlerissä ollut jo riittävästi?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hygienia heikkoa laskettelupaikkakunnilla. Kahvilat tautipesiä ja mahatauteja sieltä saadaan usein.

Äänestä
  • Hitler toimi kansan hyväksi, eikä globalistien hyväksi kuten nykyiset Sorokset ja Merkelit heidän saatanallisten voimien vallassa olevat kumppaninsa.

    Äänestä

Olisiko tämä mahdollista Levillä?
-Asiakkaat istuvat ravintoloissa väljästi ja ymmärtävät selkeästi sen että lähikontaktia on nyt vältettävä. Täällä yrittäjät ovat hyvin vastuullisia ja varovaisia ja toimivat hyvin, hän sanoo.

Mitkä palvelut siis toimivat nyt?
– Rinteet ja ravintolat ovat auki.

Kuinka suuria taloudellisia menetyksiä alueen yrittäjät ovat kokeneet?
– Yksi arvio on se, että noin kolmannes koko kauden tuloksesta on menetetty. Se vaikuttaa myös yrittäjien tunnelmaan, joka on kriittinen ja välillä lohduton, hän kertoo.

Sosiaalisessa mediassa on ollut jonkin verran pohdintaa siitä, että juhlinnat jatkuisi Levillä ravintoloissa kuin koronaa ei olisikaan? Millainen tilanne on näkemyksesi mukaan?
– Asiakkaat käyttäytyvät näkemykseni mukaan ravintoloissa asiallisesti ja poikkeustilanne huomioon ottaen. Ravintoloitsijat toimivat viranomaisohjeiden mukaisesti, Kivisaari korostaa.

– Juuri saamani tiedon mukaan alueen tunnetuin After Ski paikka Vinkkari on sulkenut ovensa peilaten juuri Itävallan tapaukseen.
Minulle tuli juuri tieto ravintolasta. Työntekijöidemme ja asiakkaidemme hyvinvoinnin turvaamiseksi after ski -ravintola Vinkkari keskeyttää toimintansa toistaiseksi.
Suljemme ravintolan toimenpiteenämme COVID-19 -viruksen leviämiselle, hän sanoo. IS 19.3

Äänestä

Joko hullujen tartuttajien Hullu Poro on kiinni?

Jos niitä lasketteluräkälöitä ei suljeta viimeistään nyt.... kaikki laskettelu loppuu / lopetetaan.

Äänestä

Suomi on pullollaan epäilyttäviä räkäpesiä, pizzerioita, kahviloita, juottokaukaloita jossa räkäbasillit lentävät ja kusella käyvät eivät pese käsiään kun on kiire kaljanjuontiin.

Äänestä

Sairaustapauksia olisi paljon vähemmän jos nää laskettelijat olisivat urheilleet omassa maassa.

Äänestä

Wanha Hullu Poro .....vieläkin auki !?

Legendaarinen yökerho Levillä. Kannat katossa meininkiä.
Avoinna joka päivä ja joka ikinen yö klo 15:00 - 04:00.
À la carte päivittäin klo 15:00 - 22:30

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Levittivät koronaa Itävallasta pohjoismaihin. Eikö Hitlerissä ollut jo riittävästi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu