Tuntuu olevan hätä TH

Mielenkiintoista sähköpostia tulee

Maksakaa niitä laskujanne

Taitaa pudotuspeli olla jo ihan todella pitkällä, näiden viestien perustella
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No mitäs postia olet saanut? Mä en mitään muutakuin mielipidekyselyn.

Viime viikolla kylläkin mm. tilinpäätös, viivan alla 500 ke ...

Äänestä

No onhan se fixumpaa ilmoittaa kollektiivisesti kaikille että välitysmaksut on maksettava tilanteesta riippumatta, kun vastata jokaiselle kysyjälle erikseen tuo sama. Veikkaan että kyseisellä putiikilla ei ihan hirveitä vararahastoja ole, joten ihan perusteltu ilmoitus. En osaa pudotuspeliä tähän yhdistää.

Äänestä

etkö sä lue uutisa kaikilla on hätä hotelilla k kaupoilla kaikialla tollo

Äänestä

No tietenkin on maksettava, eihän kukaan anna maksuaikaa, ellei sitä erikseen ruinaa.

Äänestä

TH:n taksarit näköjään noin yleisemminkin näyttävät ajattelevan ettei laskuja tarvitse maksaa. Vähän samaan tyyliin kuin veroja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mielenkiintoista sähköpostia tulee

Maksakaa niitä laskujanne

Taitaa pudotuspeli olla jo ihan todella pitkällä, näiden viestien perustella

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu