Miksi virolaiset kulkevat suomeen !!
Heillä ei ole oikeuttaa tulla virosta tänne.
Haloo hallitus !
Heillä ei ole oikeuttaa tulla virosta tänne.
Haloo hallitus !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä kantasuomalaisetkin ovat tuoneet tautia keskieuroopan laskettelukeskuksista ja muilta turistimatkoilta , ja nyt etätyöläisinä levittävät sitä ympäri suomea.
Hallitus on linjannut, että ulkomailta palaavat suomalaiset ohjataan kahden viikon karanteenia vastaaviin olosuhteisiin ja lapin hiihtokeskus baareineen ei sitä ole.
Karanteenilla tarkoitetaan terveen henkilön liikkumisvapauden rajoittamista. Karanteenilla estetään tartuntoja mahdolliselta oireettomalta tartunnankantajalta muihin henkilöihin.
Kehä 3 on oltava raja mistä ei voi poistua ulos. Muuten koko suomi sairastuu.
Rajat on syytä sulkea koska Suomessa edelleen virusvapaita alueita.Liikkumista on rajoitettava ainakin etätyöläisiltä.
Tohtori toi Itävallasta tuliaisina virukset suoraan leikkaussaliin! Virossa on NATO armeija!😭😭😂🤣😂😭
Helsinki hukkuu paskaan, jos virolaisesta lopettaa työt ja jäävät omaan maahan auttamaan kriisissä.
Karanteenia rikkoneet saa seuraamuksia, kun suositukset muutetaan määräyksiksi.
Onko nuo viruksenlevittäjät etätyötä tekeviä virkamiehiä jotka tappavat aikaa hiihtämällä ja karaokea laulamalla.Panta etätyöntekijät jalkaan.
Virkamies on eri kuin viranomainen. Virkasuhteessa oleva henkilö ei ole virkamies. Heillä on toistaiseksi voimassa oleva tai määräaikainen työsuhde. Heidät voi erottaa tehtävistään tuottamuksellisuudesta johtuvista syistä. Virassa oleva henkilön ja viranomaisten virkavirheet tutkitaan tarvittaessa oikeudessa. Viranomaisia on myös poliitikot, kun he tekee viranomaispäätöksiä.
Samanlainen viruslinko Levillä , palkanmaksaja sama oli nimike mikä tahansa. TEM lienee lähettänyt kaikki etätyöhön, normaaliolissakin on toimistolla tyhjää kertoi ministeri.