Nupit kaakkoon - Daruden Sandstorm jylisemään!

Kertakaikkiaan superhieno tavoite - löytyi Hesarista [ ~ https://www.hs.fi/kaupunki/helsinki/art-2000006446222.html - ]*! Tämä ajatus toteutuessaan tuottaa yhteistä henkeä, vieläpä esityksenä, joka on niin "must" - suomalaisena paatoksena vailla vertaa.

Daruden Sandstorm on jotain massiivista, vahvan väkevänä läpi harmaan kiven esityksenä - määrätietoinen, upea ja tavoitteeseen saapuva.

Tuo ajatus "kaikkialle soimaan heikkamyrsky" on yhteenkuuluvuutta luova - se on muistutus, että Me suomalaiset osaamme, kykenemme ja voitamme, jos vain haluamme. Ja nyt haluamme - olemme voittaneet ennenkin ...

Ja eikun nupit kaakkoon ja voimaa ilmakehään ja eetteriin. Laitan tämän someen ja liitän siihen tietysti - Hiekkamyrskyn peittämään ja tuhoamaan haitalliset tämän päivän ongelmat.
.
|* HS-ote: " ... KELLO viideltä se kajahtaa parvekkeilta ympäri Suomen, ainakin jos Orvokki Hyytisen suunnitelma toteutuu. Nimittäin Sandstrom, tuo vuodesta 1999 suomalaisia liikuttanut hitti. ... "

...
10379

7

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Loisto veto. Mukana ollaan - kannan JBL:t partsille 😊👍

      • Hyvä! Olit ensimmäinen ilmoittautuja. Viedään sanaa eteenpäin :-)


      • Anonyymi

        Genelecit kantoon 👍😊🤣


    • Anonyymi

      Jotain hauskaakin, toivottavasti mummot ja papat eivät hermostu, monien kuulolaitteet korvissa voivat ikävästi vahvistaa muutoin hiljaista oloa.

    • Anonyymi

      Tämä on rock!

    • Anonyymi

      Syntyi suosittu sensaatio - Hiekkamyrsky jylyää nyt kaikialla!

    • Anonyymi

      Taas yksi typeryyden huipentuma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      89
      2132
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      22
      2091
    3. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      40
      1733
    4. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1517
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      212
      1448
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      36
      1349
    7. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      29
      1266
    8. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1131
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      996
    10. Aivottomat

      Illalla yritin nukkua vuokratalossa. Klo 22.30 - 24.00 välillä 5 autoa ajoi rapun eteen, nuoria kuskaten. Eikö tule mie
      Kuhmo
      23
      867
    Aihe