Nupit kaakkoon - Daruden Sandstorm jylisemään!

Kertakaikkiaan superhieno tavoite - löytyi Hesarista [ ~ https://www.hs.fi/kaupunki/helsinki/art-2000006446222.html - ]*! Tämä ajatus toteutuessaan tuottaa yhteistä henkeä, vieläpä esityksenä, joka on niin "must" - suomalaisena paatoksena vailla vertaa.

Daruden Sandstorm on jotain massiivista, vahvan väkevänä läpi harmaan kiven esityksenä - määrätietoinen, upea ja tavoitteeseen saapuva.

Tuo ajatus "kaikkialle soimaan heikkamyrsky" on yhteenkuuluvuutta luova - se on muistutus, että Me suomalaiset osaamme, kykenemme ja voitamme, jos vain haluamme. Ja nyt haluamme - olemme voittaneet ennenkin ...

Ja eikun nupit kaakkoon ja voimaa ilmakehään ja eetteriin. Laitan tämän someen ja liitän siihen tietysti - Hiekkamyrskyn peittämään ja tuhoamaan haitalliset tämän päivän ongelmat.
.
|* HS-ote: " ... KELLO viideltä se kajahtaa parvekkeilta ympäri Suomen, ainakin jos Orvokki Hyytisen suunnitelma toteutuu. Nimittäin Sandstrom, tuo vuodesta 1999 suomalaisia liikuttanut hitti. ... "

...
10379

7

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Loisto veto. Mukana ollaan - kannan JBL:t partsille 😊👍

      • Hyvä! Olit ensimmäinen ilmoittautuja. Viedään sanaa eteenpäin :-)


      • Anonyymi

        Genelecit kantoon 👍😊🤣


    • Anonyymi

      Jotain hauskaakin, toivottavasti mummot ja papat eivät hermostu, monien kuulolaitteet korvissa voivat ikävästi vahvistaa muutoin hiljaista oloa.

    • Anonyymi

      Tämä on rock!

    • Anonyymi

      Syntyi suosittu sensaatio - Hiekkamyrsky jylyää nyt kaikialla!

    • Anonyymi

      Taas yksi typeryyden huipentuma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      69
      3114
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      45
      3003
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      51
      2331
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      341
      1980
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1749
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1565
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      11
      1408
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1237
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      42
      1156
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1106
    Aihe