Suomi voitti onnellisuusarvonnan

Euroviisutuloksetkin arpomalla pärjättäisiin ehkä paremmin kuin laulamalla, ja mitä siihen kansan onnellisuuteen tulee niin Suomi mahtuisi hädintuskin kymmenen sakkiin, jos asiasta järjestettäisiin kattava koko kansaa käsittävä kysely.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos tälläinen tutkimus tehdään, pitäisi kysyä jokaiselta Suomen kansalaiselta.
Väittääkö joku tosissaan että tulos olisi siinä tapauksessa sama?

Äänestä

Kyseinen tutkimushan ei millään tavalla mittaa onnellisuutta. Se nyt vain on nimetty onnellisuustutkimukseksi.

Äänestä

Tämän onnellisuusarvonnan tulokset julkaistaan aina sopivasti silloin, kun pyritään vaikuttamaan kansan mielipiteisiin, viime vuonnakin juuri vaalien edellä ja nyt keskellä tätä koronahässäkkää.

Äänestä

Kesän jälkeen nähdään mikä ääni on kellossa kun Korona on rankaissut Suomea kusipäisyydestä ja tuplana Italiat tyyliin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Euroviisutuloksetkin arpomalla pärjättäisiin ehkä paremmin kuin laulamalla, ja mitä siihen kansan onnellisuuteen tulee niin Suomi mahtuisi hädintuskin kymmenen sakkiin, jos asiasta järjestettäisiin kattava koko kansaa käsittävä kysely.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu