koronalla saastutettu....ei uskottu kun sanoin että lappiin ei kannata enää mennä.
No nyt on lappikin
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Laittomat turistikaravaanit pysäytettävä muurilla! Mage muuri great again!
Lappiin ei ole kannattanut mennä ennen koronaakaan.
Siellä on porukkaa lillunut samoissa porealtaissa kuin kiinalaiset viruksen kantajatkin,oi onnea...
Iltasanomissa oli Anna Maija Naakan kirjoitus aiheesta, jota tyhmin osa kansasta hehkuttaa.
1. Jos omistaa mökin Lapissa, niin miksi sinne ei saisi matkustaa? No siksi kun sitten käyt kaupassa ja voit tartuttaa jonkun muun. No pakkohan se välillä on kaupassa käydä vaikka olisi etelässä, pakko vaikka olisi viikon-kahden ruuat tullessa. No Lappilainen voi siitä sairastua! Voihan V... mikä pyhä lehmä se lappilainen on ? Vuosikymmeniä etelästä verotuloja siirretty ja nyt jos haluaisi mennä harvaan asuttuun mökkimaastoon niin ei, jää vaan tungokseen ETTEI MINUN LAPPILAINEN perseeni sairastu.
2. Meillä ei oo sairaaloita bla bla bla. Höpö höpö, ensinnäkin, potilaita joka tapauksessa siirretään sinne missä on tilaa eli Itä-Suomeen ja Lappiin. Toiseksi Lapissa on 1 keskussairaala per 100.000 asukasta. Onks Helsingissä 5,5? Vantaalla 2 ? Espoossa 2,5?
3.Rahat tänne, pysy poissa! Mitä v@@@ua? Umpiahneet matkailuyrittäjät pitävät rinteitä auki, ravintoloita auki, järjestävät bileitä loppuun asti viikkoturisteille??? Hoitakaa oma pesä kuntoon ennen kuin rupeatte suuta soittamaan iltapaskassa!
4. Naakalle onnittelut satumaisen tyhmästä kirjoituksesta. Sillä onnistuttiin rakentamaan juopa Lappilaisten ja muiden väliin vuosikymmeniksi. Tästä lähtien on suomalaiset ja lappilaiset, me ja te. Älkääkä te enää tulko ruikuttamaan tukea yhtään mihinkään TEIDÄN hankkeeseenMEILTÄ kriisin jälkeen, hoitakaa edunvalvontanne ihan niillä 8 omalla kansanedustajallanne.
Porojullit saavat liikaa tukiaisia! Kaikki tukiaiset helvettiin lappilaisilta!