Ruotsissa odotetaan katastrofia

Koronakatastrofi puhkeamassa Ruotsissa viikonloppuna: Jopa 100 000 on voinut jo saada tartunnan, professorin mukaan tuhansia saattaa kuolla ennen kesää

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/koronakatastrofi-puhkeamassa-ruotsissa-viikonloppuna-jopa-100-000-on-voinut-jo-saada-tartunnan-professorin-mukaan-tuhansia-saattaa-kuolla-ennen-kesaa-tukholmalaisten-ei-kannattaisi-lahtea-nyt-yhtaan-mihinkaan/7766960#gs.112cit

Olisiko tosiasiat kannattanut tässäkin asiassa tunnustaa ajoissa? Ruotsi on tehnyt vähiten pohjoismaista koronaepidemian nujertamiseksi.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Hyvä juttu Ruotsin päättäjille , noin huoltosuhde korjaantuu kun hoitolaitokset tyhjenevät . SDP / pääministeri .

Äänestä
  • No tuskin noista geelitukista on huoltosuhteen maksajiksi eiköhän ne ole niitä " kuluttajia " ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No tuskin noista geelitukista on huoltosuhteen maksajiksi eiköhän ne ole niitä " kuluttajia " ?

    Jos ne onkin nuo 100 100 geelitukkia jotka sairastuvat??

    Äänestä

Luonto yrittää siivota Malmöta ja vastaavia rikastuskeskuksia. Luonnon herkkää tasapainoa ja puhdistusta ei pitäisi ronkkia liikaa, muuten tulee vaan pahempaa tautia tilalle.

Äänestä

Ruotsi puhdistuu kokonaan kantaruottalaisista.

Äänestä

Ruotsin ikävässä tilanteessa piristävänä seikkana että joukossa kuolee moni turvapaikkaturisti vaikka Allahia rukoilisi.

Äänestä

Oikein innolla varmaan odottavat.

Äänestä

Eikä rajoja Ruotsiin ole vielä suljettu.

Äänestä
  • Suomi ottaa Ruotsin mehmettien turvapaikkahakemukset vastaan kun he valittavat kuulemastaan rasistisesta kohtelusta sairaaloissa.

    Äänestä

  • Suomi kuuluu kaikille...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomi kuuluu kaikille...

    Ohivaluvan ja Haavistohaaveilijan unelmaa...

    Äänestä

Suomihan pitää turviksille rajat auki , mikäli Ohisaloa on uskominen , joten aivan sama on odotettavissa tännekkin.

Äänestä

Ruotsin paperittomat matut alkaa valua kohti suomen rajaa jos ruotsi kaatuu, nämähän eivät sinne jää jos rahat loppuu. Kohta täällä on tuhansia koronamatuja rasittamassa suomea. turvapaikanhaku olisi voitu karanteenin vuoksi keskeyttää ihan laillisestikin.

Äänestä

Ruotsi joutaisi häviämään vaikka kokonaan.

Äänestä

Se mikä vaikutus Ruotsin toimimattomuudella on, nähdään myöhemmin. Euroopassa Englanti ja sitä lähinnä Ruotsi ovat valinneet ilmeisen tietoisesti muusta Euroopasta poikkeavan tavan reagoida koronaan. Nämä maat hakevat laumasuojaa ja uskovat, että koronasta päästään sillä. Sillä on tietysti hintansa myös, koska tässä voi valita vain ruton ja koleran välillä.

Idea laumasuojassa on siinä, että pandemia menee siis ohi muita nopeammin eikä sitten toistu esim. ensi syksynä. Loppulaskun aika on vasta sitten, kun koko pandemia on ohi. En osaa sanoa, kumpi tapa on parempi eli se nähdään myöhemmin. Jos Englannin malli toimii, se pääsee muita paljon nopeammin normaalielämään.

Äänestä

Halla-ahon mukaan Suomessa ensi viikolla kuolee 32 miljardia ihmistä.

Äänestä

Tuodaanko tehohoitoa tarvitsevat ruotsalaiset hoitoon Suomeen, kun muslimit vievät kaikki Ruotsin tehohoitopaikat?

Äänestä

Kuulemani mukaan tulijoita lappaa koko ajan lisää, suku tulee nyt.

Sama tulee tapahtumaan meillä.

Paskat maat!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koronakatastrofi puhkeamassa Ruotsissa viikonloppuna: Jopa 100 000 on voinut jo saada tartunnan, professorin mukaan tuhansia saattaa kuolla ennen kesää

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/koronakatastrofi-puhkeamassa-ruotsissa-viikonloppuna-jopa-100-000-on-voinut-jo-saada-tartunnan-professorin-mukaan-tuhansia-saattaa-kuolla-ennen-kesaa-tukholmalaisten-ei-kannattaisi-lahtea-nyt-yhtaan-mihinkaan/7766960#gs.112cit

Olisiko tosiasiat kannattanut tässäkin asiassa tunnustaa ajoissa? Ruotsi on tehnyt vähiten pohjoismaista koronaepidemian nujertamiseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu