Onko Hus In lääkärit suhtautuneet koronauhkaan välinpitämättömästi? Jatkuvasti otsikoisaa joku lääkäri. Edesvastuutonta ja rikollista! Potkut kaikille.
Hus :In lääkärit koronaotsikoissa
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ihan sama, jos teiltä henki lähtee mutta en halua, että lapseni kuolee, kun levitätte korona. Osa voi oireettomana levittää! Pysykää kotona!!!!
https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/23f735de-7551-4d46-8bb4-b48bf4890e39
Nii, ortopedit Lapissa lääkefirman piikkiin ja nyt suurin osa koronassa!
Huom! Ylläpito älkää poistako tätä asiallista viestiä!
Saakohan ne lääkärit ollenkaan aseptiikkaopetusta? Tuntunut aina siltä, että kokevat olevansa sellaisia, joihin ei mitkään pöpöt iske. Se suuri avustavan henkilöiden kaarti ympärillä hämärtää sitä näkemystä, että sellaiseen tarvitsisi itse mitenkään vaivautua.
Kaikkihan sen tietää ja tajuaa että tällä hetkellä Suomessa, niin kuin muualla kautta maailman pitäisi lopettaa tämä paikasta toiseen kulkeminen.Saatais loppumaan tämän viruksen leviäminen.
EIKÖ LÄÄKÄRI KOULUTUSTA VOITU JÄRJESTÄÄ ETÄNÄ? NÄINHÄN TÄSSÄ TAAS KÄY, ETTÄ TAVALLISET TYÖTÄ TEKEVÄT KANSALAISET JOUTUVAT MAKSAMAAN TÄMÄNKIN KANSALLISEN POIKKEUSTILAN.
Kyllä on varsinaisia "lääkäreitä" Suomessa.
Eikö näille tolvanoille ole mitään kuria. Ketkä ovat vastuussa heidän Levin biletyksistään. Johan on rikollista touhua. Joka ortopedi vastuuseen tekemisistään. Kai siellä husissakin joku pomo on heidän esimies vai joko on kaikki karanteenissa. Tätä menoa loppuu lääkärit Suomesta mutta eipä taida haitata,jos näin hölmöä sakkia ovat. Täysiä aaseja.
Myytti lääkärien älykkyydestä on murrettu.
Nyt jos koskaan pitäisi jättää nämä: Lääkefirmojen koulutukset vähäksi aikaa käymättä.Kunhan kaikkein pahin epidemia aika on toivottavasti ohi,tarjouksia kyllä riittää.
Ei riitä älyä näillä lääkäreillä edes oman terveytensä hoitamiseen,niin miten he pystyvät muita hoitamaan. Kyllä putosi luotto nollaan husin lääkäreihin.
Venäjällä lääkärille on odotettavissa syyte viruksen levittämisestä. Tosin rouva on nyt itse tehohoidossa mutta kun siitä selviää niin pääsee venäläiseen vankilaan. Ihmettelen miten Suomessa hoitohenkilökunta on levittänyt itse tätä virusta. Jopa jollain syöpäosastolla jossa ihmisten immuniteetti on mitä on.
Miksi ei meillä,tuo tartuttaminen oli tahallista.
Uusimaan alue on Suomen lombardia. Julkinen liikenne tullaan lakkauttamaan. Uusmaalaiset kyykkyyn. Valitettavasti kuolemilta ei säästytä.
Matkustuskielto kaikille Uudellamaalla asuville ei näköjään muu auta. Älykkyys ei lääkäreillä riitä edes oman terveyden hoitamiseen,niin ei kai voi vaatia että muut ovat yhtään viisaampia. Sotilaat valvomaan pääteitä,että stadilaiset pysyvät kotona.