Toopet skimpaavat Levillä. Hiihtokeskuksista on levinnyt kaksi koronan tartuntaketjua. Somessa vasta eilen yksi "urhea" kehui tulleensa suoraan Tirolista skimpaamaan Leville ja osti Koronan tiskiltä. Kun hiihtokeskukset lopulta suljetaan, niin tuleeko nämä "urheat" Hankoon simmailemaan SPA:han? Karenssiin koko porukka kahdeksi viikoksi!
Helsingissä "urheat" käyvät pelaamassa vielä tennistä. Parista rouvasta oli Helsingin sanomissa kuva Talin tennishallista. Kaikki urheilupaikat pitäisi olla kiinni?!
Vastuuttomien takia mittavat järjestelyt saattavat kaatua. En arvosta.
Onko SPA vielä auki, kun uimahallit on suljettu?
8
153
Vastaukset
- Anonyymi
Olen täsmälleen samaa mieltä. Kaikki pääkaupunkiseutulaiset villojen omistajat ovat näköjään saapuneet tänne Hankoon levittämään viirusta! Hallitus oli nimenomaan sen kannalla ettei nyt tulisi siirtyä paikasta toiseen ja varsinkaan kuormittamaan pikku paikkakuntien terveydenhuoltoa. Itsekästä ja vastuuntunnotonta toimintaa!
- Anonyymi
Kunhan noudattavat annettuja ohjeita, vahvoja suosituksia sosiaalisen etäisyyden, kokoontumismääräysten ja karanteeninomaisten olosuhteiden suhteen.
Hangon perusväestöstä lähes kolmannes on eläkeläisiä. Hankoon ei tarvita ketään tartuttajia ja taudin levittäjiä. Olisihan se tylsää, jos koko Hanko pitäisi asettaa karanteeniin ja kulkeminen niemelle ja sieltä pois jouduttaisiin kieltämään kokonaan. Siirryttäisiin aikaan, jolloin raja oli Lappohjassa. Siinä olisi yli 1000 vapaa-ajanasuntoakin tyhjänä koko kesän!
Kysymys on siitä, otetaanko muut huomioon vai ollaanko itsekkäitä.
Asenne ratkaisee, onko kaikilla tai ei kenelläkään kivaa!
- Anonyymi
Toopet ei ota vastuuta, minkä takia Eduskunnan pitää sulkea kuppilat ja eristää pääkaupunkilaiset alueelleen, etteivät holtittomasti levitä tautia!
Televisiossa uutisoidut Levin örvellysjuhlat ja pataässä-tyyppiset vastuuttomat pakottavat asetusten säätämiseen. Järkipuhe ei auta.
Onko SPA vielä auki?- Anonyymi
Kun ja jos tulette käykää viimeistään kirkkonummen prismassa niin ei tarvii hangossa käydä kaupoissa niin eei taurit leviä jos pysyy omissa oloissa tälä hangossa.
- Anonyymi
kiva hedman
- Anonyymi
Onko SPA vielä auki?
- Anonyymi
Juu on on ja varmuudenvuoksi on kloorin määrä pienennetty jotta saadaan koronan ppm tiivistetty maksimaalisen tartunnana saavuttamiseksi. Ei ole vielä kun kolme uimaria lähetetty kotikuntaan toipumaan. Pyritään kuukauden päätteeksi saavuttamaan 100% käyttäjä tartunnan
- Anonyymi
Ei ole
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1405886
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4212830- 1422694
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv192148- 202145
- 741360
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä111147Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101092- 52988
- 86937