tulevien sukupolvien piikkiin - uudet vaalit olisivat paikallaan!
Suomi ottaa raskaasti velkaa
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se onkin kestovelka monien sukupolvien ajaksi kun unelmahöttö-tuhlarihallitus ajaa talouden suohon. Esimakua saatiin jo vuosina 2011-2015, jolloin ekat pari vuotta oli maailmantalouden suhdannehuippu
Unohdetaan se velalla pelottaminen nyt kun EKPkin on hyväksynyt euron devalvoitumisen .
Tämä pankkineitien kauhistelun aika on nyt takana päin ja nyt eurolle ja dollarille annetaan kyytiä,eli RAHA PYÖRIMÄÄN VAAN!
Ullatus.
Toivoisin, että hallitus antaisi tonnin käteistä jokaiselle kuten Trump! Se tekisi jotain 3000 000 000, jos koko aikuisväestoä koskisi.
Suomessa ainoastaan porvarit pidetään hyvässä lihassa jatkossakin.
Trump on Kingi!
Trumppi on todellakin ainoita valtion johtajia joka tajuaa rashan liikkeistäjotakin.
Tämä virus panee nyt kovan rahan papiston polvilleen ja voidaan taas siirtyä rahataloudesta markkinatalouteen.
Vaikka USA on luvannut 1000 miljardin donan tukipaketin ja EKP lähes samaa kokoluokkaa,
ei euro oo halventunut öljybarreliin nähden vielä paljoa mitään ja ruplakin on vielä alavireessä
tuon rahapesun jälkeen joten odotellaan niitä uusia järeitä päätöksiä,ja korona kyllä kukistetaan lopulta kunhan se kiertää maailman ympäri mutta kuinka käy kovan valuutan ja valtioiden velkojen joten toivotaan lisää kovapanosammuntaa euromailta!
Aivan hullua, maahan ei ole edes saatu sotea, rahaa olisi pitänyt tietenkin laittaa terveyspalveluihin ja torjua leviämistä.