On Keravan alueella..KAIKKI tietenkin yrittäjiä koska muuten ei mammuttiperhettä elätetä pk-seudulla.. mitä firmoja omistavat Keravan alueella?
Kuinka paljon Lestadiolaisuutta??
7
144
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäs pahaa lestadiolaiset on sulle tehny ?
Eiköhän ne nyt kuitenki o ns. "hyvän puolella", joten ei pitäs kiusata muita ku niitä, jotka on ns. "pahan puolella".
Ollaanko rehellisä, vai ei, tehdäänkö oikein, vai väärin.
Mulle ainakin itsestäänselvyys.- Anonyymi
Asenteestasi huokuu syy siihen, miksei lestoista pidetä.
Armotonta omahyväisyyttä! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asenteestasi huokuu syy siihen, miksei lestoista pidetä.
Armotonta omahyväisyyttä!No jos oikeudenmukaisuus ja rehellisyys on omahyväisyyttä, niin olkoon niin.
- Anonyymi
Onkohan Bandinosin tai Helvetin enkelien kerhoon pääsyn ehtona olla lesto?
- Anonyymi
No lestat on kaupungilla asemoituneet ja verkostuneet, ja siksi kaupungin ilmapiiri ainakin sote-puolella on todella erikoinen... Ei siellä kukaan täysjärkinen pitkään ole töissä. Palkkaavat toisiaan johtoasemiin, kohtelu on huonoa, kyttäämistä tms. Järkky paikka olla töissä.
- Anonyymi
Lestat ovat ahneita, itsekkäitä, empatiakyvyttömiä eivätkä niin kamalasti välitä lapsistaan.
- Anonyymi
Olen yrittänyt löytää uskontokunnan edustajia, tai tapahtumia, mutten ole löytänyt.
Vaikuttaa mielenkiintoiselta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1564177
- 93098
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1332682- 252278
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.472154Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191788Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s381686Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?301674Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.581266Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?341131