Mitä hallitus on saanut aikaan näinä vuosina? Raiskaajille pelkkiä ehdollisia, päähäntaputtelua, työpaikkojen leikkauksia, naisten oikeuksien hupenemista entisestään?
Meillä on totuudessa muutama omassa haavemaailmassaan elävä ministeri, jotka käyttävät tuhansia euroja turhiin asioihin ja puhuvat kännyköihin vain omista henkilökohtaisista asioistaan. Aasian katastrofissa lahjoitukset meinasivat jäädä minimaalisiksi, ihan kuin meillä ei olisi ollut varaa laittaa enempää rahaa. Me emme ole köyhiä, silti tuntuu, että kaikkia rikkaita hyysätään ja köyhiltä ryöstetään rikkaille viimeisetkin sentit. Ei auta köyhät kyykkyyn-periaate, jos on sattunut syntymään "köyhänä" tai sitten rikkaana.
Niitä on arvostettava, jotka ovat hiellä ja tuskalla saavuttaneet paljon rahaa. Niitä ei, jotka ovat parilla äänellä päässeet elämään luksuselämää tekemättä yhtään mitään. Ministereille ja kansanedustajille syydetään rahaa syystä ja syyttä sillä välin kun leikkausjonot ovat vuosia, sossupummit pummaa luukulla ja alkoholisteja taputellaan päähän että hyvä poika, noin sitä pitää.
En aio luottaa Suomen hallitukseen enää pätkääkään. Viime vaaleista lähtien homma on vain pahentunut entisestään. Muutan Suomesta pois unohtaen suomalaisuuteni heti kun se on mahdollista. Tänne rikkaidenhyysääjä-raiskaajahyysääjä-valtioon en jää enää sekunniksikaan enempää kuin on pakko.
Mitä hallitus on saanut aikaan?
Poor Little Girl
0
141
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621374
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39956Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38695- 14620
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28602Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 28588
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19580Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17543