Minäkin alan uskoa jumalan varjelukseen kun hän asetti maahamme kyvykkään hallituksen juuri ennen koronakriisin puhkeamista. Kauhistuttaa ajatuskin että vallassa olisi ollut Sipilän hallituksen tapainen kykenemätön jässikkäkööri.
Jumala lienee sittenkin olemassa.
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Uskon että Sipilä olisi myös osannut lukea samat virkamiesten ja terveys- ja talousasiantuntijoiden laatimat käsikirjoitukset!
Sanna Mariinin lukutaito ainakin on huippuluokkaa. Tämän on huomannu jopa liberaali mediakin :)
Mainio aloitus, kerta kaikkiaan. Me nimittäin uskomme, että esivalta on Jumalasta ja kansalla on aina tilanteisiin sopiva esivalta. Nykyhallituksella ei ole niitä paineita, joita olisi ollut konkarripoliitikkojen vallassa ollessa, eli pelkkää riitelyä ja omaan poliittiseen taskuunsa vetämistä. Täytyy kyllä myöntää, että olen muuttanut kantani "punahuulihallituksen" kyvystä hoitaa maamme asioita näin yllättävässä ja vaikeassa tilanteessa ja täysin valmistautumatta. Lopputulosta on tietysti ennenaikaista mennä sanomaan. Tsemppiä naisille ja parille miehellekin!
Kyllä Jumala auttaa edelleen niitä, jotka hänen puoleensa kääntyvät koko sydämestään..
Kyllä tämäkin kriisi aikanaan päättyy, vaikka laakson kautta joudutaan kulkemaan..
Onko todella niin?
On tosiasia, että me olemme täällä toinen toistamme auttaen.
Et sinä ketään voi auttaa vaikka sillä kehutkin.
Niitä autetaan, jotka apua tarvitsevat. Siten kaikki eivät auta.
Sipilän hallitus olisi tehnyt samat toimet 2vk aikaisemmin ja pandemialta oltaisiin säästytty. Huulien meikkaaminen oli tälle hallitukselle tärkeämpää kuin kansakunnan etu.
Kyllä minäkin alan uskoa, että Jumala on tosiaan olemassa. Ei näin syntinen kansa ja eripurainen voi menestyä ilman suuronnettomuutta. Täytyy olla joku joka pysäyttää.
Nyt on sitten tullut loppu syntiselle elämälle.
Rukoilkaamme uskonnon,isämaanpuolesta ja hyvivointimme. Ja että väärimenettelijät joutuvat tuomiolle. Synnin palkka on kuolema.
Älä kaikkea usko.
Alat mennä noin sekaisin.
"Ja että väärimenettelijät joutuvat tuomiolle. Synnin palkka on kuolema."
Siis tuomioita tulee , mutta mitä lakia sovelletaan ja tietysti tämäkin asia täytyy huolellisestit tutkia ennen tuomion julistamisata.
Käytetäänkö Mooseksen lakia, Raamattua vaiko nyt voimassa olevaa Finxeeiiä tai valmiuslakia?
Jeesus pelastaa pian hallitukselta.
Kristillinen sosialismi on parasta, mitä Jumalalla on koskaan ollut luoduilleen tarjota.
Sipilä olisi silmää räpäyttämättä tapattanut puoli kansaa ja nauranut räkäistä insinöörinnaurua päälle. Insinööreillä ei ole sydäntä.
Sipilä edustaa kaikkea sitä, mikä tässä maailmassa on väärin: bisnestä, insinööriyttä ja lestadiolaisuutta.