Sivuroolien henkilöitä

Anonyymi

Mielestäni tuo näyttelijä Steven Blakeleyn esittämä konstaapeli Geoff Younger on kerrassaan mainio heppu. Hän toimii pääasiassa taustalla, mutta osaa hauskuuttaa silti katsojaa aina kun on kuvassa mukana. Younger joutuu yhden jos toisenkin kerran ivallisten huomautusten kohteeksi, mutta sinnittelee sarjassa muistaakseni loppuun asti. Sivuroolissa pätevää työtä tekee myös Ruupert Vansittart lordina. Nyt kun katselee sarjaa kolmatta kertaa niin alkaa jo havaita näyttelijöiden roolisuoritusten hienouksia.

Kokonaisuudessaan 10 poisteen sarja.

4

805

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä oottelen sitä vaaleaa hoitsua. En saa naisen nimeä nyt millään mieleeni, mutta koko loppu-ajan hän oli sarjassa mukana. Hän oli ehdoton naispuolinen suosikkini, varsinkin viimeisellä tuotantokaudella.

      • Anonyymi

        Lisa Kayn esittämä Carol Cassidy.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lisa Kayn esittämä Carol Cassidy.

        Pikapuoliin saapuu sarjaan myöskin Phil Bellamyn sukulaistyttö Dawn, joka on melkoinen ilopilleri. Nikki Sanderson tulkitsee roolinsa pirteästi ja saa Davidinkin hormonit surmaamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pikapuoliin saapuu sarjaan myöskin Phil Bellamyn sukulaistyttö Dawn, joka on melkoinen ilopilleri. Nikki Sanderson tulkitsee roolinsa pirteästi ja saa Davidinkin hormonit surmaamaan.

        Vähän samaa kuin Davidissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17355
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12333
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6101
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4930
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4042
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      22
      3593
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3086
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      31
      2435
    Aihe