Miltä ny tuntuu

Onko nyt sit hauskaa kun rajat o kii hä

12

99

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mä olen rajojen sisäpuolella Suomessa ja Helsingissä.
      Pysyypähän kiinalaisturistit hetken aikaa poissa Helsingistä,
      kerkesivätkin lapata Helsingissä matkalaukkuineen
      tuossa tammi- ja helmikuussa.

    • Anonyymi

      Elämme perussuomalaista unelmaa. Suomi on suomalaisten, ryynästen ja horttanaisten.

    • Anonyymi

      Sillä että rajat suljetaan ja että Suomen sisäinen liikenne rajoitetaan on merkitys koronaviruksen leviämisen kannalta,Ei se ole kivaa kenestäkään mutta se on seuraista siitä vastuuttomasta liikkumisesta jota mm etelä-suomesta on harrastettu muaalle suomeen mm lapin lomakeskuksiin,Nyt minä itse kuten valtaosa Suomen kansasta toivoo että maan sisäiset rajat suljetaan nyt on pakko toimia niin.Samoin Suomen valtakunan rajat on suljettava ei mitään tänne ei mitään ulos!

      • Mustalaiset tykkää kierrellä


    • Anonyymi

      Todella pitkästä aikaa sitä tuntee mahtavaa turvallisuuden tunnetta, kun rajat tosiaan on kiinni ! Tää on ihan huippua ja sais jatkua vähintään vuoden ! Ei tule millään verukkeella läpi ulkolaiset rosvot eikä haittamaahanmuutto. Ihanaa !

      • Anonyymi

        Joo ja janaritkin pysyy veks. Tää poikkeustila vois olla pysyvä.


    • Anonyymi

      Anakondia on joka puolella.

    • Anonyymi

      EHDOOTOMASTI!

      Saatava testejä, joilla voi tarkistaa, onko sairastanut jo koronavirustaudin ja selviytynyt siitä ja saanut sitä vastaan vastustuskyvyn.

      -heistä voinee eristää seerumia ja kehittää vastustuskykyä muillekin.
      -he ovat resurssi, jotka voivat toimia avoimemmin yhteiskunnassa.
      -
      -
      -

    • Anonyymi

      NYT VIIMESTÄÄN SE VIHREIDEN PORUKKA LITOON SIELTÄ SÄÄTÄMÄSTÄ. SE OHIKKASALO VÄNKÄÄ VAAN VASTAAN.

    • Anonyymi

      lähtis pilikille ja grillaamaan makkaraa huomenna töitten jälkeen. Toki rommipullo ja kaljaa mukana

    • Anonyymi

      Haavisto möhli nyt tän paluu muuttaja asia. Ei oikein tuolta vähemmistö porukalla onnistu mikää.

    • Anonyymi

      Ja rajat meni kiinni, ihan huippua ! Koronan jälkeen tuskin millään EU-maalla on varaa kuunnella haittamaahanmuuton lässytyksiä turvan tarpeesta tai muita susihukka-satuja. Jäsenmaiden talous kun lähtee pitkäksi aikaa syöksyyn, niin ei siihen enää tarvita mitään ei toivottua-haittamaahanmuuttoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      649
      1424
    2. 114
      1383
    3. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      198
      929
    4. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      327
      875
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      231
      819
    6. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      58
      723
    7. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      233
      687
    8. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      175
      671
    9. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      88
      630
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      21
      601
    Aihe