Dekadenssi eli kulttuurien ja sivilisaatioiden rappio?

Kysymysmerkki otsikkolauseeni perässä on hyvinkin oikeutettu, harva tuollaista tulee ajatelleeksi.
Itse katson että se on jo maassamme hyvällä alulla.

Mitä tälle tapahtumalle edellytetään ennen luhistumista?
Rappio, vähemmistöt ja perversiot marssivat traditioiden, enemmistön ja oikeudenmukaisuuteen perustuvan yhteisöllisyyden yli. Tämä tulee lakeihin, perinteisiin, arvoihin ja enemmistön "oikeuksiin".

Kuulostaako tutulta?.... ;-)

4

79

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä. Oswald Spengler kirjoitti kuuluisan "Länsimaiden perikato"-teoksensa 1920-luvulla. Hän oli sata vuotta edellä, koska juuri nyt se on vasta todella tapahtumassa.

      Kyse on sivilisaation rappeutumisesta, joka on historiassa tapahtunut monta kertaa. Ja aina se alkaa eliitistä. "Kala mätänee ensin päästä". Kansat eivät siis rappeudu vaan eliitit.

      Globalismi eli kulttuurimarxismi on tuon rappeutumisen takana. Sen päätaktiikkana on saada valkoisiin maihin omia kansojaan, kulttuureitaan ja uskoaan halveksivat masokistiset eliitit valtaan.

      Vain aselliset kapinat, siäsllisodat ja sodat voivat enää pelastaa valkoiset kansat länsimaissa. Kyse ei ole enää mistää valinnasta vaan pakosta!

      • Anonyymi

        Minulla tulee mieleen Rooman valtakunnan tuho.
        Toisaalta eikös melkein kaikki diktaattoritkin ole menettäneet päänsä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minulla tulee mieleen Rooman valtakunnan tuho.
        Toisaalta eikös melkein kaikki diktaattoritkin ole menettäneet päänsä?

        Ennustan että EU tulee tukehtumaan ja kaatuu. Siinä saavat silloin kyytiä Nämä viherkommunistiset poliitikkommekin.
        Ja kansa hurraa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      25
      1645
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1387
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1171
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      77
      1114
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      799
    6. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      747
    7. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      746
    8. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      667
    9. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      656
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      639
    Aihe