Haluatteko kyynelehtiä?

18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ai? Kyllä mulla taitaa olla paha tunnepuolen häiriö, kun ei yhtään kyyneltä tipahtanut. Luin toisen jutun entisestä hiihtäjästä Riikka Sirviöstä ja hänen nuorena menehtyneestä miehestään, ja sitä lukiessa kyllä silmät kostuivat.

Äänestä

Viherpunikit on outoja. Ne kyynelehtii ulkomaille. Me suomalaiset suomalaisia.

Äänestä

että pakeni iranista?

vale paistaa läpi

Äänestä

Olisi raiskannut ja tappanut jonkun, niin olisi Suomeen saanut jäädä, niitähän ei palauteta, mutta ihmiset jotka pärjäisivät täällä palautetaan.

Äänestä

hokasin tuon ja en kyynelihtinyt vaan raivosin suvakista suomen valoitusperiaatetta millä tyylillä yrittävät suomea täyttää, solutautumista kaikin valehin ja näytelmin

Äänestä

Itkin vuolaasti tarinan luettuani. Lisäksi sulkijalihakseni petti. Tapauksessa on täysin aukottomat todisteet miten ihminen on paennut sotaa käymättömästä maasta tänne turvaan ja nyt sitten kristittynä joutunut kidutuksen kohteeksi.

Äänestä

Minua nauratti niin paljon että silmistäni valui vesi.

Äänestä

Suorastaan naurettavan läpinäkyvä mamutusjuttu taas valhemedialtamme. Matu oli ihan opetellut muutaman lauseen suomea ja "kääntynyt" kristityksi?

Jokainen rehellinen suomalainen tietää tuollaisen toiminnan ainoan tarkoituksen eli saada juhlapaikka Suomesta. Muta mamutusmedian toimittaja ainoan ei muka tiedä?!

Huomatkaa, että tyypillä oli jopa oma "tukiverkko"! Eli muutama ammattisuvakki on klikannut itsensä somessa hänen "tukijakseen". ;-)

Eikö olekin outoa ja kuvaavaa, että SUOMALAINEN hädänalainen ei koskaan saa mitään vastaava tukiverkkoa noilta suomalaisilta kiihkosuvakeilta???

Äänestä

Iltapaska julkaisee refugee wellcome ryhmän satuja - kyllä itku oli vähällä tulla

Äänestä

Nämä ehetyy kristityksi, ja kun ei turvapaikkaa tule sillä keinoin, ne eheytyy homoksi. Pitäisi olla migrissä kahvitunnilla kärpäsenä katossa kuuntelemassa henkilökunnan juttuja matujen valehteluista, ja päälle tulee vielä vihervasemmisto painostus entisiä presidenttejä myöten. Paskaduunien aatelistoa.

Äänestä

"Päämieheni pitäisi päästä Suomeen Iranista jatkamaan asian käsittelyä" "Sardar pääsi uudelleen pakenemaan Iranista" Miten helvetissä, jos se vietiin heti maahan saavuttuaan poliisivoimin jonnekin salaiseen paikkaan.

Äänestä

Hyvä että tulee tapetuksi kotimaassaan ettei täällä pohjolan perukoilla!

Äänestä

kysessä ilmeisesti vanhan velan perintä jonka takia itseasissa karkasi kotoaan. nyt kun palasi takaisin rinta pystyssä rakentamaan kotimataan kuten jokaisen oman maan kansalaisen kuuluukin, mutta vanha irakilainen sananlasku maksa velka tai irroitan pääsi pitää muistaa ei sielläkään saa velkoja anteeksi vaan tulee turpaan ja sitten itket ja maksat
ihme kumma karkasi sieltä taas velkojaan karkuun mutta miksi se pitää saada väkisin suomeen takaisin?

Äänestä

oliskohan ns soluttautujia

al Taee voi valaista asiaa

Äänestä
  • Ei siellä tuon uskonnon takia ketään vainota, eikä tämä paska mitään mihinkään ole kääntynyt siitä omasta islamistaan, mutta propagandaa pitää tänne hölmöläisille aina uutisoida.
    Tukiverkko olisi voinut mennä mukana tukemaan tuon paskan oleskelua siellä kotimaassaan.

    Äänestä

Jäikö siskot ja veljet naiset ns pahaan maahan?

käpykaartilainen?

Äänestä

Ainoastaan natsit voi lukea tarinan kyynelehtimättä
t ohisalo

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nazi kirjoitti:

Jos ette älkää lukeko seuraavaa artikkelia:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fbb591bb-cee2-48f0-88d7-0f49a0bad6a1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu