tai poistan teidät itse väkivaltaisesti”.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomalaislaakarien-hata-kasvaa-neurokirurgilta-meni-hermo-tulkaa-pois-niista-helvetin-baareista-tai-poistan-teidat-itse-vakivaltaisesti/7768692
HUS:n neurokirurgi Esa-Pekka Pälvimäki , tulkaa pois niistä helvetin baareista ja menkää kotiin tai poistan teidät itse väkivaltaisesti, kun työvuoroni sairaalassa loppuu.
"Tulkaa pois niistä helvetin baareista
15
51
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti et ole ruipelo, meitä on täällä sankoin joukon saat vähän sakinhivutusta.
- Anonyymi
Ja ravintola lupaa 100 kronatartuntaa yhden hinnalla vai?
- Anonyymi
Mellakkaan ilman mellakkaa on jo totuttukin.
- Anonyymi
Minä käyn baarissa aivan normaalisti. En minkään "kausiflunssan" takia lopeta elämääni.
- Anonyymi
Tämä ei ole kausiflunssa. Kausiflunssa-papukaijat pitäisi saattaa edesvastuuseen uhan vähättelemisestä ja ihmisten yllyttämisestä varomattomuuteen.
Mitenköhän tuossa mahtaisi neurogirurgille käydä, jos väkivalloin yrittäisi lähteä tyhjentämään ihmisiä baareista?
- Anonyymi
Saa jatkaa kirurgina Hus rairaalassa.
Anonyymi kirjoitti:
Saa jatkaa kirurgina Hus rairaalassa.
Vois tarvita ensin itse kirurgin apua ja myös puolustusasianajajan, eihän hänellä olisi mitään oikeutta lähteä väkivalloin tyhjentelemään baareja asiakkaista. Typerän viestin lähetti.
Kieltolait eivät ole toimineet ennenkään, eikä jonkun ns. ylemmän tahon määräykset. Pitäis vähän miettiä millä tavalla kieltoja esitetään, ettei niihin suhtauduttaisi päinvastaisesti.- Anonyymi
Kairakettu kirjoitti:
Vois tarvita ensin itse kirurgin apua ja myös puolustusasianajajan, eihän hänellä olisi mitään oikeutta lähteä väkivalloin tyhjentelemään baareja asiakkaista. Typerän viestin lähetti.
Kieltolait eivät ole toimineet ennenkään, eikä jonkun ns. ylemmän tahon määräykset. Pitäis vähän miettiä millä tavalla kieltoja esitetään, ettei niihin suhtauduttaisi päinvastaisesti.Kirulgilla on täydet valtuudet väkivaltaan ravintoloissa ja baareissa.
Anonyymi kirjoitti:
Kirulgilla on täydet valtuudet väkivaltaan ravintoloissa ja baareissa.
Hehheh, no ei ole! Sellaisia valtuuksia ei ole varatuomarillakaan, sellainenkin uhoaja käskettiin käyttäytymään hillitymmin ja istumaan paikalleen.
- Anonyymi
Tuu hakee ja vie mut kotiin, olen aika lärvit, mut ajatus kulkee.
- Anonyymi
Hallitus tekee Italiat kun ei sulje kapakoita. Vastuutonta, ottaako hallitus kontolleen ihmishenkiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hallitus tekee Italiat kun ei sulje kapakoita. Vastuutonta, ottaako hallitus kontolleen ihmishenkiä.
Hallitus alkoi toimia muutaman päivän myöhässä, jopa 4 päivää myöhässä, minä aikana epidemia laajeni laajenemistaan. Maanantaina esitetty paketti oli kuitenkin kattava. Mutta nyt hallituksella on taas aika toimia. On opittu, että osa ihmisistä ei vain riittävästi noudata ohjeita, vaikka suurin osa niin tekeekin. On aika vasemmistohallituksen ottaa kovat otteet käyttöön - onko siitä siihen? Jos ei, kymmeniä tuhansia voi kuolla turhaan.
- Anonyymi
Törkeää käytöstä lääkäriltä !
- Anonyymi
Onko tuo konekiväärillä varustettu mies oikeasti kirurgi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425821Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714555Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464322SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564101SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593219SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502413Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?332287Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422059En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81124