Jos liikkumista rajoitetaan

niin sittenkö sitä saa lappajärveläinen liikkua vain Etelä-Pohjanmaan alueella.
21<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Matkailut on nyt sitten matkailtu. Muihin elinkeinoihin pitää kunnassa nyt suunnata ja panostaa.

Äänestä

Kukas on Lappajär ven viruslinko?---joka kiertää joka paikan, kyläilemässä...

Äänestä
  • Kyllä niitä on useampikin, kiertävät kaikki avoimet paikat ja niitten sulkeuduttua jatkavat ihmisten koteihin! ☹️

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä niitä on useampikin, kiertävät kaikki avoimet paikat ja niitten sulkeuduttua jatkavat ihmisten koteihin! ☹️

    Juorukerholaiset

    Äänestä

Jokainen asukas saa liikkua vain omassa kylässään esim: Kärnäläiset vain Kärnässä:

Äänestä

Näin on. Vetelissä ei saa enää käydä mutta Isojoelle asti saa lähteä...

Äänestä
  • Uutisissa kerrottiin, että vain Uusimaa eristetään aidoilla muusta Suomesta ja sotilaat tulevat vartioimaan rajaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uutisissa kerrottiin, että vain Uusimaa eristetään aidoilla muusta Suomesta ja sotilaat tulevat vartioimaan rajaa.

    nyt alajärvellä on ensimmäinen varmennettu koronavirus tapaus, tartuntalähde saapunut hiljakkoin ruotsista.

    Äänestä

Olisi hyvä, että lappajärven latva2 sisäsiittoinen kansa eristettäisiin lopullisesti muusta suomesta, ettei tauti pääse leviämään!

Äänestä
  • Mitähän tautia nyt meinaat?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitähän tautia nyt meinaat?

    Tätä on mietitty, se on paha. Julkaisemme pian tulokset.

    Äänestä

Onneksi on Alko toisin kuin Vipeliläisillä.

Äänestä

Voi trendipellet, mitä toitte ulkomaan lomamatkoilta tullessanne. Onneksi Lappajärvellä ollaan Herran kukkarossa.

Äänestä

Suoraan kun sanoo, niin Etelä-Pohjanmaalta löytyy kaikki mitä ihminen tarvitsee. Mitään tarvetta ei ole kellään lähteä ikinä Etelä-Pohjanmaan rajojen ulkopuolelle.

Äänestä
  • Mutta entä jos tukkivat tukirahahanat?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta entä jos tukkivat tukirahahanat?

    Pellolta, metästä ja vesistä saa kaiken mitä tarvitsee, ei tarvi tukiaisiakaan.

    Äänestä

Ketunapaskan haju voi alkaa kyllästyttämään.

Äänestä
  • Hengitä välillä suunkautta

    Äänestä

  • Raha haisoo ja panjot soi

    Äänestä

Etelä-Pohjanmaa on ruokamaakunta. Koronavirus sekoittaa maailman ruuantuotannon. Ulkomailta ei pian saada ostettua ruokaa Suomeen. Onneksi on Etelä-Pohjanmaa.

Äänestä
  • Ei niistä allelaskevista mullikoista riitä kaikille syötävää. Ovat vielä niin laihojakin, kylkiluut senkun törröttää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

niin sittenkö sitä saa lappajärveläinen liikkua vain Etelä-Pohjanmaan alueella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu