Rasisti, natsi, fasisti?

Olin kyllästynyt vastailemaan erilaisiin kysymyksiin aloittamalla:
- en ole rasisti mutta.........

Nyt tunnustaudun avoimesti rasistiksi joka syövereissäni on ollut tietysti jo pitkään.
Älkää myöskään solvatko minua Persuksi koska siinä näen oikean paskaläjän joka hallitukseen päästyään jatkaa samaa globalistista politiikkaa kuin nykyinen vain eri nimityksillä. Saattepa nähdä.

Fasismi on hieman vaikeampi käsite. Olen sitäkin nyt hieman opiskellut ja voinen todeta ettei lainkaan hullumpi aate. Mussolini sai Italian talouden valtaisaan nousuun ja katsokaa tuota maata nyt! Säälittävä yhteiskunta joka menisi polvilleen päivissä ilman ulkopuolisten kansainvälisten pankkien tukea. Jopa Suomi rahoittaa Italiaa.

Yksinvaltiudessa ei ole mitään pahaa. Demokratiassa vain on kansankuppaaja- poliitiikkoja ja heidän rakkikoiriaan tuhatkertainen määrä.

6

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Informaatioteorian mukaan, jos oikein muistan, signaali/kohina -suhdetta voidaan parantaa kasvattamalla signaalin voimakkuutta. Se ei silti (teorian ulkopuolelta) tarkoita, että signaalin sisältö olisi sen enempää totta. Jos mussuliini huutaa kovempaa, valhe ei muutu siitä todeksi. Tai jos satatuhatta makkaraniskaista kyllä-miestä [1] huutaa valhetta mukana.

      - Muiden kulttuurien virheelliset toimintatavat täkäläisessä kulttuurissa eivät silti ole oikein siksi, että ovat tulleet muualta, ikäänkuin meitä täytyisi jatkuvasti olla saattamassa jonkin muualla sijaitsevan sivistyksen piiriin. Epäkohtien esilletuominen asiallisesti ei vielä ole rasismia.

      Viitteet
      [1] Huovinen, Veikko : Veitikka

    • Vanhempi kansanosa muistaa Urho Kekkosen valtakauden rauhan ja onnen ajaksi.
      Urkki oli hankkinut itselleen diktaattorin vallan ja kansa sen hänelle soi.
      Hän julisti kansallisen hätätilan kun työttömien määrä alkoi lähennellä 70 000:tta.

      Nuorempi polvi ei enää muista kun Urkki kerran tokaisi hallituksensa ministereille että SAATANAN TUNARIT!

      Voisitteko kuvitella että nykyinen hipsuhiiripressamme tekisi saman?

      • Anonyymi

        Eipä olisi ollut rauhan ja onnen aikaa jos satoja tuhansia työväestöön kuuluvia ei olisi päässyt lyhyessä ajassa muuttamaan Ruotsiin. Olisi työttömyysluvut näyttäneet aika toisenlaisilta ja rahaa hyvinvointivaltion rakentamiseen olisi ollut vähemmän.


    • Lukeminen kannattaa aina. Eikä tiettyjen kirjojen (tai nykyään netinselailu) tee kenestäkään tietynlaista. Pääoman lukeminen ei tee kenestäkään kommunistia, eikä Mein Kampf kenestäkään kansallissosialistia. Molemmat olen lukenut ja täytyy todeta että Pääoma sisältää hyviä ideoita, joita KUKAAN ei ole vielä onnistunut toteuttamaan ; Mein Kampf sisältää paljon SOSIALISTISIA ideoita, joita nat… anteeksi kansallissosialistit eivät ennättäneet toteuttaa.
      Mitä tulee yksinvaltiuteen, niin se on aina enemmin tai myöhemmin ammuttu alas. Englannin Kaarle I koetti sitä ja sai aikaan sisällissodan. Ranskassa se toimi Louis XIV:n ja XV:n aikaan, mutta ei enää XVI:n kohdalla, kun alkoi päidenleikkuu.
      Demokratiasta Sir Winston sanoi että "paras argumentti sitä vastaan on viiden minuutin keskustelu keskivertoäänestäjän kanssa." Siirtyminen yksinvallasta parlamentarismiin tarkoittaa yleensä että valta yhdeltä tyrannilta annetaan 200:e tyrannille.

      • Kiitoksia veli FMylHistille asiantuntevasta ja hauskasta kommentistaan.

        Nuorena minäkin olin kommunisti ja luin Marxia, Engelsiä ja Leniniä. Nyt voin jo tunnustaa etten niistä silloin ymmärtänyt höykäsen pöläystä. Ei ollut elämänkokemusta nääs....

        Tämä aatesuuntaus vei minut kuitenkin Vanhalle Ylioppilastalolle jossa olivat Stadin vapaamielisimmät naiset.
        He purivat söpösti tyynyjä samalla kun minä paukuttelin heiltä kannikat punaisiksi aatteemme mukaisesti.


      • Anonyymi

        Paitsi että nämä tyrannit ovat töissä vain 4 vuotta kerrallaan, ja joutuvat toimissaan ottamaan äänestäjiensä mielipiteet jos haluavat uuden sopparin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      182
      5107
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3656
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      7
      3125
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      25
      3078
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      61
      2697
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2316
    7. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      103
      2253
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      29
      2117
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      75
      2095
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2059
    Aihe