Rasisti, natsi, fasisti?

Olin kyllästynyt vastailemaan erilaisiin kysymyksiin aloittamalla:
- en ole rasisti mutta.........

Nyt tunnustaudun avoimesti rasistiksi joka syövereissäni on ollut tietysti jo pitkään.
Älkää myöskään solvatko minua Persuksi koska siinä näen oikean paskaläjän joka hallitukseen päästyään jatkaa samaa globalistista politiikkaa kuin nykyinen vain eri nimityksillä. Saattepa nähdä.

Fasismi on hieman vaikeampi käsite. Olen sitäkin nyt hieman opiskellut ja voinen todeta ettei lainkaan hullumpi aate. Mussolini sai Italian talouden valtaisaan nousuun ja katsokaa tuota maata nyt! Säälittävä yhteiskunta joka menisi polvilleen päivissä ilman ulkopuolisten kansainvälisten pankkien tukea. Jopa Suomi rahoittaa Italiaa.

Yksinvaltiudessa ei ole mitään pahaa. Demokratiassa vain on kansankuppaaja- poliitiikkoja ja heidän rakkikoiriaan tuhatkertainen määrä.

6

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Informaatioteorian mukaan, jos oikein muistan, signaali/kohina -suhdetta voidaan parantaa kasvattamalla signaalin voimakkuutta. Se ei silti (teorian ulkopuolelta) tarkoita, että signaalin sisältö olisi sen enempää totta. Jos mussuliini huutaa kovempaa, valhe ei muutu siitä todeksi. Tai jos satatuhatta makkaraniskaista kyllä-miestä [1] huutaa valhetta mukana.

      - Muiden kulttuurien virheelliset toimintatavat täkäläisessä kulttuurissa eivät silti ole oikein siksi, että ovat tulleet muualta, ikäänkuin meitä täytyisi jatkuvasti olla saattamassa jonkin muualla sijaitsevan sivistyksen piiriin. Epäkohtien esilletuominen asiallisesti ei vielä ole rasismia.

      Viitteet
      [1] Huovinen, Veikko : Veitikka

    • Vanhempi kansanosa muistaa Urho Kekkosen valtakauden rauhan ja onnen ajaksi.
      Urkki oli hankkinut itselleen diktaattorin vallan ja kansa sen hänelle soi.
      Hän julisti kansallisen hätätilan kun työttömien määrä alkoi lähennellä 70 000:tta.

      Nuorempi polvi ei enää muista kun Urkki kerran tokaisi hallituksensa ministereille että SAATANAN TUNARIT!

      Voisitteko kuvitella että nykyinen hipsuhiiripressamme tekisi saman?

      • Anonyymi

        Eipä olisi ollut rauhan ja onnen aikaa jos satoja tuhansia työväestöön kuuluvia ei olisi päässyt lyhyessä ajassa muuttamaan Ruotsiin. Olisi työttömyysluvut näyttäneet aika toisenlaisilta ja rahaa hyvinvointivaltion rakentamiseen olisi ollut vähemmän.


    • Lukeminen kannattaa aina. Eikä tiettyjen kirjojen (tai nykyään netinselailu) tee kenestäkään tietynlaista. Pääoman lukeminen ei tee kenestäkään kommunistia, eikä Mein Kampf kenestäkään kansallissosialistia. Molemmat olen lukenut ja täytyy todeta että Pääoma sisältää hyviä ideoita, joita KUKAAN ei ole vielä onnistunut toteuttamaan ; Mein Kampf sisältää paljon SOSIALISTISIA ideoita, joita nat… anteeksi kansallissosialistit eivät ennättäneet toteuttaa.
      Mitä tulee yksinvaltiuteen, niin se on aina enemmin tai myöhemmin ammuttu alas. Englannin Kaarle I koetti sitä ja sai aikaan sisällissodan. Ranskassa se toimi Louis XIV:n ja XV:n aikaan, mutta ei enää XVI:n kohdalla, kun alkoi päidenleikkuu.
      Demokratiasta Sir Winston sanoi että "paras argumentti sitä vastaan on viiden minuutin keskustelu keskivertoäänestäjän kanssa." Siirtyminen yksinvallasta parlamentarismiin tarkoittaa yleensä että valta yhdeltä tyrannilta annetaan 200:e tyrannille.

      • nazi

        Kiitoksia veli FMylHistille asiantuntevasta ja hauskasta kommentistaan.

        Nuorena minäkin olin kommunisti ja luin Marxia, Engelsiä ja Leniniä. Nyt voin jo tunnustaa etten niistä silloin ymmärtänyt höykäsen pöläystä. Ei ollut elämänkokemusta nääs....

        Tämä aatesuuntaus vei minut kuitenkin Vanhalle Ylioppilastalolle jossa olivat Stadin vapaamielisimmät naiset.
        He purivat söpösti tyynyjä samalla kun minä paukuttelin heiltä kannikat punaisiksi aatteemme mukaisesti.


      • Anonyymi

        Paitsi että nämä tyrannit ovat töissä vain 4 vuotta kerrallaan, ja joutuvat toimissaan ottamaan äänestäjiensä mielipiteet jos haluavat uuden sopparin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      94
      4155
    2. 67
      3421
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3054
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2529
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2346
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      202
      2117
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2061
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      860
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      73
      781
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      756
    Aihe