Että tässä tilanteessa ei vihat ja vastakkainasettelut auta yhtään mitään, (eikä kyllä oikein muutenkaan.)
Voiskohan persut ymmärtää
Anonyymi
4<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ketkähän sitä vastakkainasettelua, ja vielä rikollisessa mielessä, lietsovat, alla oleva lainaus on suoraan kopioitu vasemmistolaiselta takku. Net - sivustolta:
"Kun tuo virus aikanaan rantautuu suomeen, toivon jokaisen tartunnan saaneen käyvän syljeksimässä poliisiasemien ovenkahvoihin, syyttäjänvirastojen ovenkahvoihin, käräjäoikeuksien ovenkahvoihin niin ulkona kuin sisätiloissa sekä heidän autojen ovenkahvoihin, mikäli sellainen on tiedossa. Suotavaa on myös lähettää sylkeen kostutettuja postikortteja ja kirjekuoria niille viranomaisille joiden asenteellisuuden kohteeksi on joutunut."
Voisi kaksi kertaa miettiä ennen näitä avautumisia, ketkä tämän yhteiskunnan rakenteita yrittävät hajottaa rikoksiin yllyttäen ja kannattaako antaa valtaa vasemmistolaisille voimille. kiitos kaikille Perussuomalaisia kannattaville sekä Sipilän joukkiota vastustaville Keskustalaisille järkeville ihmisille, pidetään yhdessä tämä vasemmiston mätäsiipi aisoissa!
Joka puolueessa on omat hullunsa niin vasemmistolla kuin persuillakin.
Hei kermaperse aloittaja kun makaat 41 asteen Koronakuumeessa ja syljet verta pihallesi jatketaanko sitten tätä keskustelua jooko?
Ihan sama meininki vasemmistolla on Saksassakin, oheinen juttu saksalaisesta lehdestä, missä kerrotaan heidän yllyttävän rikoksiin koronakriisiä hyväksikäyttäen:
"https://m.tagesspiegel.de/politik/das-coronavirus-als-gelegenheit-linksextremisten-rufen-zum-pluendern-auf/25657090.html
" Monissa maissa koronakriisi on saanut ihmiset toimimaan yhdessä ja auttamaan toisiaan hädässä. Jotkut tahot haluavat kuitenkin käyttää kriisitilannetta väkivallan lietsomiseen. Saksassa vasemmistolaisten anarkistien ja antifasistien suosima nettisivusto yllyttää ihmisiä tekemään terrori-iskuja ja ryöstelemään kauppoja, jotta kriisi pahenisi. Äärivasemmiston kohdalla ei siis voida puhua talvisodan hengestä vaan pikemminkin partisaanihengestä."
He kehottavat iskemään mm. joukkoliikennettä ja sähkönjakelua vastaan, kaikissa G20 - maiden kokoontumisissa tämä roskasakki kunnostautuu väkivaltaisin mellakoin.
Sinä joka vertaat perussuomalaisia" hulluja" näihin vasemmistorikollisiin, jotka haluavat tuhota koko kapitalistisen järjestelmän saadakseen tilalle vasemmistodiktatuurin, et tiedä, mistä sinä puhut. Tälle palstalle voitte vaikka jatkuvalla syötöllä tunkea perussuomalaisvihamielistä propagandaanne, sillä kerrotte vain omasta typeryydestänne, kukaan järkevä ihminen joka haluaa elää vapaana kuten Suomessa on ennenkin eletty, ei teitä tule koskaan kannattamaan.