Helluntailaisuuden ikävä piirre,todella ikävä.

Anonyymi

10

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Helluntina heila joka laulaa ja se lukkari Pietarsaaren takana kuuluu olevankin vallan pakana.

    • Anonyymi

      Helluntakilaiset ne vallan ystävälliset ja niin kovin ihanat. Saavatpa tehä mitä vain kuhan muistavat anteeks pyyvellä jumalalta, empäs tiiä muuta uskontoa jossa saahaan juoruilla ja panetella muita ihmisiä kierojaki ossaavat ollla ja eivät nää ittessää mitää vikaa. Vielä on tuleva se päivä että helluntakilaiset tulevat huomaavmaa että on syntiä korottaa itseään muien ylöpuolelle. Jumala näkee pahuuden vaikka he yrittävät sitö peitää kehuskelemalla itseään ja lyömällä samaa aikaan muita ihmisia. Koroona19 on jumalan merkki teille.

      • Anonyymi

        "Koroona19 on jumalan merkki teille."
        Jaa, että korona on pelkästään hellareille suunnattu ?


      • Anonyymi

        Oikeassa olet. Minäkin tunnen ainakin yhden joka luulee olevansa lähestulkoon itse kuin jumala, arvostelee toisia, mutta ei huomaa itsessään mitään vikaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oikeassa olet. Minäkin tunnen ainakin yhden joka luulee olevansa lähestulkoon itse kuin jumala, arvostelee toisia, mutta ei huomaa itsessään mitään vikaa.

        Joo, koko ajan laukoo facessa pirullisuuksia muista ihmisistä ja itse on olevinaan niiiiin hyvä.


    • En ikinä tuollaiseen ole kohdannut viidenkymmenen vuoden aikana, joita olin hellareissa. Tiedän kyllä varmaan tuon linkissä olevan nuoriso-ohjaajan. Olen kyllä järkyttynyt, jos tuo on se henkilö, johon tuntomerkit viittaa.
      Todella surullinen kaikkien asianomaisten suhteen. Miten voi olla sairaita ihmisiä, että kajoaa lapsiin. Mutta todellisuudessa, jos lapsiin kajoaa on jo ajat sitten tapahtunut vinksahdus ja oma lankeemus, josta tällainen henkilö ei ole halunnut tehdä parannusta. Saastaisuutta se on ja piste.

      • Anonyymi

        Ei vaan ole tullut julki, tänäpäivänäkin hellareissa tapahtuu hyväksikäyttöä.


    • Anonyymi

      Kumpikin lahko samaapaskaa eri paketissa

      • Anonyymi

        Helluntailaiset on niin herttaasia, mutta varokaa kun selkänne käännätte. Tämä tarina on tosi. Omakohtaista kokemusta on .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Helluntailaiset on niin herttaasia, mutta varokaa kun selkänne käännätte. Tämä tarina on tosi. Omakohtaista kokemusta on .

        Niinpä ja monet muutkin uskovaisiksi itseään nimittävät. Takanapäin kieroja kuin korkkiruuvit, kokemusta minullakin.


    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      129
      1132
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      144
      1069
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe