Veronmaksajat kustantaa lomalaisten lennot etelästä. Kyllä ne saisivat itse maksaa.
verovaroilla lomalta
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
nyt meni kuppi nurin tämän korona jutun takia . muista ei väliä kun matkailijoista joilla vapaus tulla ja mennä ja lopuksi järjetetään kyydit kotimaahan ambulanssikyydein ja lennoin
Portugalin veropakolaiset tulevat kotimaahan hoidettavaksi. Nyt taas kun on saamapuolella olo Suomessa maistuu , ihan kuin ennen .
Aloitus on aivan täyttä trolli humpuukkia ja harhauttamista, liekö venäläistä propagandaa. Tosiasiassa faktaa on, että lennot ovat kaupallisia eli maksullisia, kuten viime viikon 15 Finnairin lentoa Malagasta ja samoin ambulanssilennot menevät vakuutusyhtiöiden kassasta, joiden asiakkaat ovat vakuutusmaksunsa maksaneet. Parhaassa tapauksessa aloittaja on vain tietämätön typerys tuollaista soopaa levitellessään, surkea esitys.
Valtio rupeaa järjestelemään lentoa pientä maksua vastaa ja loput maksaa valtio jos kaupallisiin kyyteihin ei pääse , näin varmistetaan että kaikki pääsevät lomailuilta kotiin taudin kanssa tai ilman . Kiva juttu jollekin .
Toisille ei sitten millään saada kustannettua kotimatkaa etelään, vaikka veronmaksajat ilomielin maksaisivat matkat!