Ohisalo: welcome refugess, welcome covid19

Ohisalo ottanut turvapaikka raiskaajia ja murhaajia, nyt hän teki murhauttavan virheen päästämällä covid19 sairastuneet ja altistuneet lentokentiltä omin nokkinen koteihinsa julkisilla liikennevälineillä.

Kaikki mihin tuo noita koskee muuttuu....
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Persu taas valehtelemassa tuttuun tyyliinsä koska hallitus on sulkenut rajat eli turviksia ei tule. Espanjasta palanneet ovat saaneet tietoa kännyköitään myöten Suomen koronakaranteenista. Yksilöillä on enisijaisesti itellään vastuu omasta terveydestään. He ovat olleet jo Espanjassakin karanteenissa joten tietävät tilanteen myös Suomessa.

Äänestä
  • Se yksilöiden ensisijainen vastuu on nähty.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se yksilöiden ensisijainen vastuu on nähty.

    Yksilöillä on vastuunsa koska ovat saaneet tietoa epidemiasta. Ei virkamiehet voi olla paimentamassa jokaista akkaa ja ukkoa erikseen eli ykslön pitää käyttää omiakin aivojaan.

    Äänestä

Ohisalo on painottanut, että jos vaikka kehitysmaalainen muslimi tulee rajalle, hänellä oikeus hakea turvapaikkaa. Tästä jopa presidentti tyrmistyi.

Äänestä
  • Turviksia ei nyt tule koska rajat ovat kiinni.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Turviksia ei nyt tule koska rajat ovat kiinni.

    Ei ole ruotsin rajaa kiinni ja juuri sieltä niitä tulikin 32 000 viimeksikin ruotsin rahtaamana.

    Äänestä

Aloittaja, laita linkki! Paljonko on nykyään muka tullut? Kyllä ne tuli persujen sikaan 2015. Lakkaa valehtelemasta.

Äänestä

Ei nee tuu enää tänne, kun discot suljetaan. Ruotsissahan ne on edelleen auki. Tietoa vaan nyt ympäri maailman.

Äänestä
  • Ruotsissa läpsyttely jatkuu vanhaan malliin :D

    Äänestä

Suomeen tullut tammi-helmikuun aikana vajaat tuhat turvapaikanhakijaa
23/03/2020 Pt-media.org toimitus

Suomeen on hakeutunut vuoden kahden ensimmäisen kuukauden aikana 741 turvapaikanhakijaa. Maaliskuun tilastoja ei ole vielä julkaistu, joten on vain arvailua onko koronavirus vaikuttanut suuntaan tai toiseen.

Suurimmat tulijaryhmät tulevat Irakista, Somaliasta, Afganistanista ja Venäjältä. Kun Venäjältä tuli yhteensä 56 henkilöä niin irakilaisia on tullut tammi-helmikuun aikana 254 henkilöä.

https://tilastot.migri.fi/index.html#applications/23330?start=600

Koronavirustilanne on kuitenkin luultavasti pudottanut tulijamäärät minimiin. Turkista ei pääse enää Kreikan puolelle ja liikkuminen Euroopassa on hyvin vaikeaa.

On kuitenkin mahdollista, että tulijoita tulee Ruotsin ”varastoista”, eli henkilöitä, jotka ovat viettäneet hetken Ruotsissa tuttavien luona, mutta päättävät jatkaa matkaa Suomeen.

(plus ne ikkunoista tulleet....)

Äänestä

Onneksi 175 muslimia ei nyt pääse suomeen. Al-holista ei myöskään

Ohisalon aikanakin tullut edelleen ulkomailta nuoria miehiä. Heidänkin joukossaan valitettavasti ollut jokunen raiskaaja ja murhaaja. Ei kaikki, mutta pakolais statusta noihin vaikea soveltaa.

Äänestä

On se tuo corona hyvä, että se rajoittaa Ohisalon Suomeen ja suomalaisiin kohdistuvaa vahingontekoa. Kestäisi vain kauan suomalaisten turvana ja vihreiden surmana.

Äänestä

Jatkossa kaikki kehitysapu pakko suunnata tänne suomeen. Muslimit selvitköön omillaan, niitähän lähes kaikki "pakolaiset" on.

Äänestä

Olisi kustannus tehokkaampaa viedä yksi ohisalo sinne. Pitäkää hyvänänne ja tehkää mitä haluatte.

Äänestä

Milloin ihmiset ymmärtävät että Saksassa stalinistien ja entisten SS-miesten ja muiden natsien yhteisprojektina perustettu vihreät on myyrä jonka ainoa oikea tavoite on läntisen yhteiskunnan tuhoaminen?

Äänestä

Turviksia tulee koko ajan kaikessa hiljaisuudessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ohisalo ottanut turvapaikka raiskaajia ja murhaajia, nyt hän teki murhauttavan virheen päästämällä covid19 sairastuneet ja altistuneet lentokentiltä omin nokkinen koteihinsa julkisilla liikennevälineillä.

Kaikki mihin tuo noita koskee muuttuu....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu