Korona iskee

Anonyymi

No niin. Nyt ollaan sitten koronaeristyksissä. Ei siis karanteenissa vaan ihan eristyksissä. Kurkkukipua, hengenahdistusta, imusolmukkeet kipeinä, yskittää ja limaa tulee. Voimaton olo.

Mites muilla mene?

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kannattaa varmuuden vuoksi pitää lisähappipullo framilla.
      Korona kun aiheuttaa keuhkojen toimintaan ongelmia, joiden johdosta hengittäminen vaikeutuu merkittävästi.

      Monet tehohoidossa eivät omin avuin kykene hengittämään, joten elintoimintojen ja sisäelimien toiminnan kannalta on tärkeä hapettaa kehoaan keuhkojen kautta, elleivät ne ole jo sitten täysin tukossa. Silloin ei edes nykyinen lääketiedekään voi pelastaa saati jokin herkkäuskoisten satujumala.

    • Anonyymi

      Tämä virus on kehitelty ja pitkään. Tehtailijoita viruksille taisteluita varten on tehty vuosikymmeniä, eikä tarvitse lähettää sotilaita uhkan alle.
      Seuraavaksi sitten tsunameita ja maanjäristyksiä, kenties suurempi meteoriitti? Ihminen on tottunut tasaiseen menoon, mutta taitaa olla aika herätä.
      Viralliset selityksiin ei ole uskomista, kun on nähty selityksiä ilman vastauksia.

      • Sinun vastauksesi avaajalle on siis se, että menee Helvetin huonosti.


      • Anonyymi
        RepeRuutikallo kirjoitti:

        Sinun vastauksesi avaajalle on siis se, että menee Helvetin huonosti.

        No voi aloittajana sanoa, että ei tässä nyt (vielä?) kovin huonosti mene.

        Mutta mitä tulee Jumalaan tai jumaliin, niin onhan se nyt sentään itse pidettävä huolta omasta hygieniastaan. Ei se Jumala tule pesemään kenenkään käpäliä.


    • Menee toistaiseksi hyvin, välttämättömillä asioilla on käyty tarpeen mukaan ja terveenä ollaan. Vierailut ovat seis joka suuntaan. Rouvan, kissan ja koiran kanssa pidetään seuraa toisillemme.

    • Anonyymi

      Pastoreilla on nyt hyvää aikaa miettiä ja katua omia paskapuheitaan lahkojen puhujakorookkelta. Se on varmaa, että he eivät rukoile mitään jumalia apuun, koska tietävät varsin hyvin, että ovat ainoastaan käyttäneet ihmisten luomia jumalia keinona kerätä herkkäuskoisilta rahat pois.
      Toivonkin siis koko sydämestäni, että pastorit ja muu lahkojen loisporukka joutuisi teho-osastolle happikoneen varaan toimiensa vuoksi.

      • Anonyymi

        Valheesi ei meitä hetkauta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valheesi ei meitä hetkauta.

        Hän puhui vain karun totuuden.

        T: iloinen nauraja


    • Anonyymi

      Jos aloittajan suusta tulee limaa, niin ole turvallisella mielellä, sillä sinulla on vain ihan tavallinen perusflunssa, jonka voit niistää nenästäsi kahdessa viikosssa pois, niin kuin ennenkin. Koronassa on vain kuivaa yskää ilman limaa.

      • Anonyymi

        No niin, taas yksi harhatieto.

        Tässä lainaus suoraan lääkäriliiton nettisivuilta:

        "Oireet muistuttavat alkuvaiheessa minkä tahansa hengitysteiden virusinfektion oireita."

        Nenän vuotamistakin joillakin korokapotilailla esiintyy.

        Omasta puolestani voin kertoa, että liman tulo lakkasi ja nyt on sitten sitä kuivaa yskää.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      61
      4317
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3485
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3140
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2598
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2297
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2069
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      1984
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      190
      1848
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      395
      1542
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1368
    Aihe