Sleyn ja Lahden Lutherin kirkon sananvapaus.
Onko arvostelu Sleyn ja Lahden Luther kirkon kiinteistöyhtiötä kohtaan sallittua? Mihikään kysymyksiin ei vastata maileissä eikä yhtiökokouksissa. Ei paikkaa missä arvostelun suoritaisi. Isännöijä ja hallitus eivät vastaa. Monta vuotta olen yrittänyt. Jos arvostelee maililla, saa postiluukusta prosyyrin "Jumala on hyvä Jumala", jossa kerrotaan mitä synnit aiheuttavat. Yhtiökokouksissa kirkon kahviossa taas ovat kuulemma kirkon seinät niin pyhiä, ettei arvostelu ole soveliasta. Onko tämä kuinka yleistä Sleyn ja Lutherin kirkon piirissä.?Yhtiössä on isännöitsijänä Lahden isännöinti palvelu ky. Toiminta käsitykseni mukaan pelkkää salailua, kieroilua jne..
Kun muutin asumaan vuosia sitten Lutherin kirkon viereen, ihmiset puhuivat, että ovat kaikki valehtelijoita, kieroilijoita jne .. Pidin aluksi puheita median tuottaminen mielipiteinä. Nyt uskon puheiden olleen totta ja toiminnan virlä pahempaa, suorastaan ala-arvoista?
Olenko uskonnon uhri?
2
168
Vastaukset
- Anonyymi
Luther-hiippakunnan seurakunnassa olen kokenut kiusaamista ja pastori ehdotellut sopimattomia.
- Anonyymi
"kantapään kautta", itse kokenut / löytänyt: Kirkon "perus", - Jumalanpalvelus on se missä saa kohdata Jumalan täydellisesti.
on vain niitä, jotka vääristävät Jumalan evankeliumin, ja siitä raamatussa myös Paavali kirjoittaa !!
jos en väärässä, eiköhän ne kaikki ole Amerikasta tulleet, jotka näitä "oikea oppisia" . . . bisnes-lahkoja tuoneet, ja ne vieläpä leviää, kuin rikkaruohot yleensäkin . ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 732785
- 632684
- 681792
- 241637
- 201560
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä101505- 151402
- 481257
- 381233
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91219