Sleyn ja Lahden Lutherin kirkon sananvapaus.
Onko arvostelu Sleyn ja Lahden Luther kirkon kiinteistöyhtiötä kohtaan sallittua? Mihikään kysymyksiin ei vastata maileissä eikä yhtiökokouksissa. Ei paikkaa missä arvostelun suoritaisi. Isännöijä ja hallitus eivät vastaa. Monta vuotta olen yrittänyt. Jos arvostelee maililla, saa postiluukusta prosyyrin "Jumala on hyvä Jumala", jossa kerrotaan mitä synnit aiheuttavat. Yhtiökokouksissa kirkon kahviossa taas ovat kuulemma kirkon seinät niin pyhiä, ettei arvostelu ole soveliasta. Onko tämä kuinka yleistä Sleyn ja Lutherin kirkon piirissä.?Yhtiössä on isännöitsijänä Lahden isännöinti palvelu ky. Toiminta käsitykseni mukaan pelkkää salailua, kieroilua jne..
Kun muutin asumaan vuosia sitten Lutherin kirkon viereen, ihmiset puhuivat, että ovat kaikki valehtelijoita, kieroilijoita jne .. Pidin aluksi puheita median tuottaminen mielipiteinä. Nyt uskon puheiden olleen totta ja toiminnan virlä pahempaa, suorastaan ala-arvoista?
Olenko uskonnon uhri?
2
265
Vastaukset 2
- Anonyymi
Luther-hiippakunnan seurakunnassa olen kokenut kiusaamista ja pastori ehdotellut sopimattomia.
- Anonyymi
"kantapään kautta", itse kokenut / löytänyt: Kirkon "perus", - Jumalanpalvelus on se missä saa kohdata Jumalan täydellisesti.
on vain niitä, jotka vääristävät Jumalan evankeliumin, ja siitä raamatussa myös Paavali kirjoittaa !!
jos en väärässä, eiköhän ne kaikki ole Amerikasta tulleet, jotka näitä "oikea oppisia" . . . bisnes-lahkoja tuoneet, ja ne vieläpä leviää, kuin rikkaruohot yleensäkin . ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1021152
- 51965
- 119913
- 146893
- 70687
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40679Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.117666Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu187637- 33604
- 70599
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47588- 81551
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62544- 39519
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35494Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i4493- 46490
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64479Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31476- 42470