Nyt on korkea aika

Harkita maakuntien tukien supistamista...nuo rahat on järkevämpää käyttää Uudenmaan, taloutemme moottorin, hyväksi.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Maakuntalähiöt hiljenevät kun taloutemme moottori eristetään:

"Uudenmaan eristäminen tuntuu Tampereella saakka – rautatieasema humisee hiljaisuutta, liikenne moottoritiellä Helsinkiin laantuu"

Äänestä

Kannatan ehdottomasti.

Äänestä

Kaikki turhat asiat lopetetaan, mutta mikä puolue lopettaisi maatalouden?

Ei taida löytyä niin hullua puoluetta, joku ilmeisesti Helsinkiläinen älykääpiö kuvittelee, että se voitaisiin lopettaa mutta maataloutta on yritettävä pitää yllä viimeiseen asti.

Äänestä

Eihän,muu maa tarvitsee enempi tukea.Tukia.Hesalaiset eläkööt siäl kehäkolmosen sisällä.Muualta tulleet junan tuomat muuttas pois kotiinsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Harkita maakuntien tukien supistamista...nuo rahat on järkevämpää käyttää Uudenmaan, taloutemme moottorin, hyväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu