Hallitus sai täydet kympit toiminnastaan, ei haitannut vaikka virusta saapuu typerän saamattomuuden takia suomeen lentokenttien kautta. Erikoinen asenne tuolla Maryam Abdulkarilla, saikuin saikin Trumpin ängettyä tähän koronasoppaan taas. Haukkui Trumpia taas ja sanoi vähän ajan päästä painokkaasti, että me emme tiedä tuolla kaupoissa kuka kuuluu riskiryhmään, eikä saisi olla heti tuomitsemassa ja meidän pitäisi ajatella kaikista ihmisistä lähtökohtaisesti hyvää?
No kyllä kyllä mutta miksi hän pudottaa asenteestaan Trumpin pois? Käsittääkseni hänkin edustaa ihmistä?
No kyllä kyllä mutta miksi hän pudottaa asenteestaan Trumpin pois? Käsittääkseni hänkin edustaa ihmistä?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Aivottomia kaikki. laumassa mölytään samaa mantraa.
Somalineito oli ainoa joka jostain ymmärsi. Murskasi tv ääressä olleiden persuäänestäjien illuusiot.
Ainoa joka analysoi viruksen dna:n ja selitti kuinka vaikeaa siihen on nyt keksiä rokotetta, koska se mutatioituu jatkuvasti.
Ei pysty katsomaan ko ohjelmaa soriiiiiii
Samoin, jokin siinä tökkii ja pahasti!
Koronan vaarallisuus / sen taloudellisuuden tuomat haitat jakautuneet hyvintoimeen tulevien sekä vähävaraisuudessa elävien kesken eri tavalla. Koronavirus jakaa kansaa kuin puolueet äänestäjiä.
Jälkiviisaat ohjelmat henkilöt ovat enimmäkseen vasemmistolaisia.
Iskee kapitalsitin kukaroon syvästi ja seuraukset on pysyviä, menee kvitalot ja mökit ja autot lopulta ulosottoon ja loppuelämä yksin kun eukko lähtee ja lapset hylkää, lopulta alkoholisoituu ja asuu siltojen alla.
E varmasti ole! Et taida ymmärtää mistään mitään! Karvala ei ole vasemmiston nähnytkään.
Ylen jälkiviisaat ... Suomessa alle IQ69 lasketaan kehitysvammaiseksi...
Lievästi kehitysvammaisten IQ 50-69, ihmisten kyky ymmärtää ja käyttää kieltä on vaihtelevasti viivästynyt. Koulutuksen alueella on suuria ongelmia ja monilla on luku- ja kirjoitusvaikeuksia. Lievä kehitysvammaisuus aiheuttaakin usein erityisopetuksen tarvetta. Osa kykenee käytännön työhön, joka ei vaadi koulutusta. Lievässä kehitysvammassa on mukana huomattavaa tunnetason ja sosiaalista kypsymättömyyttä.
Ei voi kuin kiitellä hallituksen erittäin hitaita toimia. Hallituksessa lait menevät vaaran edellä, mutta armeijassa vaara torjutaan ensin ja lait vasta sitten. Siis kun vartija kohtaa aseellisen vaaran, joka osoittaa aseella kohti, ensin ilmaan kolme varoitus laukausta ja vasta sitten kohti lain mukaan, käytännössähän ensin ammutaan kohti ja vasta sitten kolmesti ilmaan= OK
Nyt jäi huomaamatta eräs mitä tärkein asia.
Nimittäin varkaallakin on perustuslaillinen oikeus liikkua. Jos armeijassa opetetaan esim. räjähdysainevarikon vartiomiestä tarvittaessa vaikka ampumaan, jos joku yrittää räjäyttää varikon, armeija opettaa perustuslain vastaisuutta ja rikkomaan Suomen sopimia kansainvälisiä lakeja. Myös ihmisoikeusprofesdorilla on sanottavansa.
Tällainen valtion virasto täytyy lopettaa, sillä ei maassa voi olla tappamiseen yllyttää organisaatiota.
Perheministeri Krista Kiuru voi kertoa tarkemmin, miksi on tärkeää estää apteekkareja ansaitsemasta liikaa ja kuinka hallitus miettii kuumeisesti keinoja pienentää apteekkarien ansioita. Krista Kiurun hallitus tullee tästäkin pitämään tiedotustilaisuuden.
Maryam Abdulkarille on käynyt samoin kuin palaneelle sähkömoottorille, on järki tullut savuna pihalle.