Amerikkalaista punaviiviä

Hyvää muistonviettoa,ostetaan pullo amerikkalaista punaviiniä. Avataan se mutta ei maisteta heti. Pullo ohittaa sinut,mutta puolen tunnin päästä alkaa kaanaan häät Eikö siinä pitäisi olla ainakin vuorokauden aikaraja ennenkuin saa maistaa. Muutenhan voideltujen lukumäärä kasvaa todella suureksi. Siis virallinen ryyppäyslupa,ei oikeukomitioita korsossa hetkauta.

5

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suosittelen muistonviettoviiniksi Sisilialaista Nero viiniä.
      Tuhti tanniininen maku. Saa alle 10 euron.
      Haaratoimistokomitealle kelvatkoon halpa Argentiinalainen.

    • Anonyymi

      Hyvin voi ottaa, jos siltä tuntuu. Nyt korona-aikaanhan kun ei ole kyttääjiä.

      • Anonyymi

        Sanonpa tähän, että tämä korona-aika on tosi kivaa monille Jehovan todistajille. Kukaan ei ole vaatimassa kokouksiin eikä kyttäämässä. Saa olla ihan rauhassa kotona. Toivottavasti joskus tulee aika, että saa olla rauhassa kotonaan ilman, että jatkuvasti jotakin joku vaatii.


    • Anonyymi

      Voinko viettää muistonviettoa yksin? Ajattelin kirjauttaa itseni taivaaseen kun kukaan ei ole nyt käyttämässä. Käännän kameran toiseen suuntaan ja otan ryypyt

      • Anonyymi

        Jos olet uudestisyntynyt ja tunnustat että Jeesus on Herra ja olet tunnustanut Hänelle syntisi, niin mikä ettei.
        Niin minäkin teen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      324
      4243
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2385
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1028
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      136
      986
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      967
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe