ei tuu mittää

tosta uudenmaan rajojen sulkemisesta---------------MITÄ VITTUA NE KUPPAA
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Äärivasuri Martin Schein käy kierroksilla ja yrittää estää hankkeen.

Äänestä

Iltalehden mukaan eduskunnan perustuslakivaliokunta ei hyväksy sitä.

Äänestä
  • Persut vastustavat taas kuten ravintoloiden sulkemistakin jota käsiteltiin perustuslakivaliokuntaan.,

    Äänestä

KAIKKI HALUKKAAT EIVÄT OLE EHTINEET VIELÄ PAETA. vIIKONLOPPUNA EHTII.

Äänestä

kiistelevät vielä kumpi tärkeämpää. perustuslaki, vai täysi katastrofi.

Äänestä

Nyt pitää määrätä virus pysähtymään, että saadaan rauhassa lakitekniset muotoseikat järjestykseen. Että silleen.

Äänestä
  • Ei tarvitse kohta sukea.

    Äänestä

Poikkeustila käyttöön vaan ja koko maa kiinni. Eläkee unohtako vessapaperia!

Äänestä

Pitääkö tässä maassa sotilaiden kaapata sitten valta?

Äänestä

pääsiäisloma alkaa, asia hoidetaan viipymättä lomien jälkeen

Äänestä

virukselle tiedoksi raja- asemilla, että venttaas vähä. perustuslaki valiokunta mietti vielä.

Äänestä
  • Nyt olisi Urkilla kysyntää maan johdossa.

    Äänestä

Oikeusministeri Henriksson vuodatti niin ikään Iltalehdessä, että oikeusvaltioperiaate on tärkein.

Kuulemma kevytmielisesti on vaadittu ulkonaliikkumiskieltoa.

Äänestä

Erkooopeeeee ei halua rajoittaa viruksen leviämistä

Äänestä

Ei nyt ehi pääsiäisliikenteelle, mutta kyllä juhannuksena jo saadaan sulku, ettei paluuliikennettä pääse tapahtumaan pääkaupunkiseudulle :/

Äänestä

Olen edelleen sitä mieltä että pakkorokotusta on vaikea viedä läpi jos tartuntoja on vaikka alle 10000 ja kuolleita 100. Tälle venkuloinnille ja mediahysteerillä on syy, mutta mikä.

Äänestä
  • Nyt siis jo Floridakin varasi itselleen saman mahdollisuuden kuin Tanskakin: pakkorokotusasetus voimaan.

    Millä muuten rokotetaan? Onko samanlainen vastuunsiirto kuin vastuuttomalla sikapiikillä? Koskeeko pakkoasetus myös tuollaista testaamatonta, jopa keskeneräistä ruisketta josta valmistaja ei sitten vastaisi millään tavoin?
    http://www.thepukki.fi/blog/post/pakkorokotusasetus-jo-voimaan-floridassa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tosta uudenmaan rajojen sulkemisesta---------------MITÄ VITTUA NE KUPPAA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu