Kiroat kaikkia ja kaikkea ja kunnioitat vain omaa mielipidettäsi. Olet kirouksen lapsi!
Oletko kiroaja?
Anonyymi
1367
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
”Mutta niinkuin järjettömät, luonnostaan pyydystettäviksi ja häviämään syntyneet eläimet, niin joutuvat myös nämä, kun herjaavat sitä, mitä eivät tunne, häviämään omaan turmelukseensa,
saaden vääryyden palkan; he pitävät nautintonaan elää päivänsä hekumassa; he ovat tahra- ja häpeäpilkkuja; he herkuttelevat petoksissaan, kemuillessaan teidän kanssanne;
heidän silmänsä ovat täynnä haureutta eivätkä saa kylläänsä synnistä; he viekoittelevat horjuvia sieluja, heillä on ahneuteen harjaantunut sydän; he ovat kirouksen lapsia.”
2 Piet 2:12-14
Tiedän yhden tuollaisen kiroajan.
Koeta rukoilla ja olla iloksi sille!!
Kiroiluahan on maailma täynnä!
Just noin!
Juuri sellainen Teuvo on!
”Vanhurskaan suu lausuu viisautta, ja hänen kielensä puhuu oikeuden sanoja.”
Aamen!
”Olkaa sen sijaan toisianne kohtaan ystävällisiä, hyväsydämisiä, anteeksiantavaisia toinen toisellenne, niinkuin Jumalakin on Kristuksessa teille anteeksi antanut.”
On myös paljon herjaajia. Tälläkin palstalla.
Teuvo on sellainen.
Äärisellainen, kun Jeesuksen pyhää sovitustyötä solvaa.
Esitetäänpä sinusta mikä tahansa väärä syytös, älä närkästy, älä edes sisimmässäsi. Se on pahasta! Paha saa alkunsa pahoista ajatuksista. Kun tunnet katkeruutta ja närkästyt, vaikkapa vain ajatuksissasi, sinä särjet hengellisen ilmapiirin. Sinä estät Pyhää Henkeä toimimasta ja annat paholaisen enentää pahaa. Rukoile sinä aina, rakasta, anna anteeksi ja karkota sisimmästäsi jokainen paha ajatus.
Se on huomattu!