NUORI MIES RAISKASI 14 VUOTIAAN TYTÖN.

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/nuori-mies-kuristi-14-vuotiasta-lasta-vei-autoon-ja-lopuksi-raiskasi-sai-viisi-vuotta-vankeutta/7772326#gs.23le7u
Tämä uutinen on jo kolme kertaa poistettu tältä keskustelusivulta. Siitä päätellen lienee arkaluontoinen uutinen etenkin poliittisista syistä? Ei näillä kiertoilmaisevilla uutisoinneilla pystytä salaamaan suomalaisia noiden tekijöiden taustoista.
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

olisko lahkolainen tukijuntin poeka...

Äänestä

Äläkäähän persurasset taas öyhöttäkö turhasta! Suomi tarvitsee naahanmuuttoa. Turvapaikanhakijat menee kaiken muun edelle. Ei mulla muuta.

Äänestä

oliko syntynyt 1.1.2000

Äänestä
  • Joo, suurin osa turvapaikanhakijoista on syntynyt 1.1.XXXX, tai 1.7.XXXX Se johtuu siitä, että he ovat hävittäneet kaikki viralliset dokumentit, joista nimi ja syntymäaika kävisi ilmi. Tällöin Suomen viranomainen arvioi turvapaikanhakijan iän, jolloi syntymäajaksi merkataan joko 1.1.XXXX, tai 1.7.XXXX Turvapaikanhakija rekisteröidään sillä nimellä, jonka hän viranomaisille kertoo.

    Äänestä

Tällaisia työvoimapulanpaikkaajia vaan marjatiloille. Saa tilan emäntä ja tyttäret pysyä talon sisällä.

Äänestä
  • Juuri näin.

    Äänestä

Partainsinöörit kunniaan!

Äänestä

monikulttuurisuus on rikkaus

kokoomuksen Stubb sano

ei mulla muuta

Äänestä

Naurakaamme tälle kaikki yhdessä sanoi joku........

Äänestä

Maailmasta on tulossa sietämätön paikka kiltimmälle ihmiselle.

Äänestä
  • Kiitos siitä matuhysteeriselle sisäministerimme, joka ei aja kenenkään suomalaisen etua.

    Äänestä

JUURI NÄIN.

Äänestä

"Suomalaisten tulee ryhtyä kummiksi ja antaa huoneensa maahanmuuttajille"

-P.Orpo

------

terv. 4 tyttölapsen isä ja veronmaksaja

Äänestä
  • Suomalaisen surmaamana.

    Äänestä

Muslimit eivät kuulu lainkaan Suomeen!

Äänestä

Pakolaiset ovat pelkkää hirvittävää p*skaa!!!
Tätä tosiasiaa ei saa sanoa!

Äänestä
  • Diskoon nuo pummit tulevat ja ilmaisen rahan houkuttelemina! Typerä entinen pääministeri lähes yksin vastuussa!

    Äänestä

  • Juuri näin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/nuori-mies-kuristi-14-vuotiasta-lasta-vei-autoon-ja-lopuksi-raiskasi-sai-viisi-vuotta-vankeutta/7772326#gs.23le7u
Tämä uutinen on jo kolme kertaa poistettu tältä keskustelusivulta. Siitä päätellen lienee arkaluontoinen uutinen etenkin poliittisista syistä? Ei näillä kiertoilmaisevilla uutisoinneilla pystytä salaamaan suomalaisia noiden tekijöiden taustoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu