Tulee. Yhtenään.
Juuri nyt Maarianhaminan kentällä Norrtäljestä tullut ambulanssikopteri.
Keskustelut näistä poistetaan - miksi??????
Juuri nyt Maarianhaminan kentällä Norrtäljestä tullut ambulanssikopteri.
Keskustelut näistä poistetaan - miksi??????
Vastaukset 61
Vanhimmat
Ruotsi noudattaa laumastrategiaa eli viidakon lakia lähes olemattomilla rajoituksillaan ja kuljettaa koronapotilaita Suomeen kun omat tehohoitopaikat loppuu tämän typerän politiikan seurauksena. Riskit koronaviruksen keviämisestä näiden potilaiden mukana Suomeen kasvavat.
Koska sisäministeri. Muuta selitystä?
EI VITUN VITTU!
RAJAT KIINNI!
Oikeasti Ruotsilla täytyy olla kapasiteettia hoitaa nyt omansa. Heidän taloutensa on vanhempi.
Ja huomio! Kaikki ilma-ambulanssit eivät ole kartassa helikoptereita vaan osa on normikoneen näköisiä.
T. Pitkän linjan lentoseurailija
miltä sivulta noita voi seurata?
Ääliö
Tottakai ne on normikoneita koska Ruotsissa on vielä kentät auki ja sieltä lennätetään Asylumeja niin Turkuun kuin Helsinkiin
https://www.kiwi.com/fi/haku/results/arlandan-kansainvalinen-lentoasema-tukholma-ruotsi-250km/turku-suomi/2020-03-31
Flighttradar
Ja höpö höpö, tuossa oikea osoite :
https://www.flightradar24.com/
Tattista, mutta siellä ei näkynyt mitään Maarianhaminassa tällä hetkellä?
Koska se laskeutui ja näkyi kentällä aika kauan sen laskeutumisen jälkeen - ei ne pitkään näy murtajia seuraa niin voi kyllä nähdä myöhemmin sen lähdön takaisin Ruotsiin !
Ei tietenkään näy kun kentälle laskeutuneet koneet sammuttaa transponderinsa, ja ambulanssikopterit sammuttaa sen jo hyvissä ajoin ennen laskua ettei liian tarkkaan nähtäisi laskeutumispaikkaa, esim maastoon kolaripaikan lähelle.
Ruotsi hoidattaa kaiessa hiljaisuudessa ja Suomen Hallituksen suostumuksella omia priority-potilaitaan suomessa. Turku ja Helsinki vahvistivat tämän. Valtuutus tähän toimintaan on kuulemma tullut suomen hallitukselta. Asiaa ei haluta julkiseksi. Miksi?
Varmaan Ruotsin eliittipotilaita tosiaan, hyvää pataa Suomen päättäjä eliitin kanssa. Huolehtivat ensin omasta hyvinvoinnistaan. Kansalaiset ovat karjaa joille yritetään saada laumasuoja, kuitenkin niin ettei liian suuri osa laumasta kuolisi.
Sulla turaajalla ne on aina samat turinat.
Kielirasisti, skemaanifanaatikko löysi jo tännekin. Koska alkaa massapostaus?
Eipä näy mittään.
Voihan helvetti. Ja täällä pakotetaan kansa istumaan hiljaa kotona että paikat riittävätkin niille?!
Suomen tehohoito on varattu ruotsalaiselle ja venäläiselle eliitille.
Esim isompi ihan ambulanssikone on noussut ilmaan noin 40 min sitten Ruotsin Borlangesta.
Ja se on tulossa pohjoiseen päin , en tiedä Suomeen vai mihin mitta sitä voi seurata !
Se on ilmassa ja JUURIK NYT SUNDSVALLIN ITÄPUOLELLA MATKAA VIISTOSTI YLÖS KOILLISEEN!
DFL03 taitaa olla tunnus.
DFL3 /DFL03
Babcock Scandinavian AirAmbulance
Umea Airport on kohde.
Jokin ambulanssikone 5990 lentää näemmä kohti Pohjois-Pohjanmaata.
Toivottavasti Ahvenanmaan sairaala pystyy hoitamaan ruotsalaiset potilaat ettei tarvitsisi käännyttää takaisin.
Toivottavasti hoitohenkilökunta ei saa tartuntoja heistä.....
Jahas. Suomen hallitus sekoilee omavaltaisesti ja jälleen, eli jakaa erioikeuksia ruotsalaisten eliittihoidokkien suhteen. Oikeille Suomalaisille ei minkään skenaarion mukaan tule riittämään hoitopaikkoja, mutta svedujen eliitti ajaa maarianhaminan kautta ohituskaistaa hoitoon suomeen. Nyt tuo pissaliisakoaliitio vasta suomalaisten silmille kusee.
Samaa ajattelin.
Vaikea uskoa että ajattelit. Se ei yleensä ole teidän salaliittopersujen vahvimpia ominaisuuksia.
Miksi Turussa on näin vähän havaittuja tartuntoja vaikka on portti Tukholmaan ja Ruotsinlaivat seilasi ihmeen kauan maiden väliä risteilymatkaajia kulhettaen?
Hesassa aivan toiset luvut ja Tampereellakin nousee.
Kulkeehan nuo laivat edelleenkin.
Turkulaisilla on omat lääkkeet.
Tajuaako peelo mitä nuo kyseiset lennot maksaa? Eikä niitä suoriteta edes kuin akuutti toimiin mm liikenneonnettomuuksien uhrit
Lupa tietysti täytyy saada potilaalta jolla vielä henki pihisee jos hän on vastaan sairaskuljetusta josta aiheutuisi hänelle ennen kaikkea taloudellisia menetyksiä niin lentoa ei suoriteta. Suomi kun ei korvaa kyseisiä matkustuksia. Jos korvaisi niin Finnairinkin suurin asiakasryhmä olisi elintasomatut
Tyks ilmoittaa :
62 varmistettua tartuntaa
4 sairaalahoidossa
Höpöä
Joo, mutta ne kuljettaa rahtia, ei maailmanlopun ektremistibilettäjiä.
Minä olen mieluummin jurttaryssäläinen ja mongoolien jälkeläinen mieluummin kuin laatikkopäägermaani.
Hyvä, että apua tarvitsevat saavat hoitoa.
Kaksoiskansalaisuuden omaavia on paljon!
Kaksoiskansalaiset nostavat tuet jokaisesta pohjolan maasta. Tiedän yhden matukan jolla on jopa kuusi kämppää Tukholmassa ja kaikki ruotsalaisten maksamina
Taas on Ahvenanmaan yllä ambulanssikopteri ilmassa.
5990 laskeutui Luulajan sairaalan luokse. Nyt on DFL03 jatkamassa Luulajaa kohti.
Siirretäänköhän potilas Luulajassa helikopterikyydistä lentokoneeseen?
Ahvenanmaan eristettävä mannersuomesta heti
Ja liitettävä ruotsiin lopullisesti.
Havainto Turusta:
Viimeaikoina on Tyksin ympäristössä pyörinyt poikkeuksellisen paljon 🚁 helikoptereita 🚁. Muitakin kuin Medihelin kopteri 🚁.
Tilasiko joku jo ambulanssin viemään harhaisen aloittajan suljetulle osastolle?
Trollin pitäisi olla uskottava. Tämä ei ole siksi, että kuka tahansa voi seurata lentoliikennettä joko flightradarin kautta tai omalla transponderi - vastaanottimellaan lentoaseman läheisyydessä.
Juu ja ihan kattelemalla taivaalle.
Kuun likelle on ilmestynyt kaksi kummaa pistettä.
Tai
Kahden pisteen väliin on asettunut kuu.
Siellä on epäisänmaallisten kommunistimamuviherpiiperöalieneiden tukikohta, josta käsin käyvät vainoamaan puhdasmielisiä persuja.
Katsokaa tämä:
Thl
https://experience.arcgis.com/experience
Montako lääkintä/lääkärikopteria on Suomessa?
Keskussairaalan läheisyydessä lentelee useita koptereita.
Norjan ja IsoBritannian välillä vilkas helikopteri liikenne, ainakin 24 helikopteria ilmassa.
https://www.flightradar24.com/airport/abz
Tuolle on hyvin yksinkertainen selitys. Vaan enpä sitä kerro, antaa persujen panikoida.
Ovatko kaikki persut tällaisia salaliittohörhöjä? Voisikohan olla jopa niin että ambulanssihelikopterit vain yksinkertaisesti tekevät työtään ilman että siihen liittyy minkäänlaista poliittista kähmintää?
Oletteko noin yksinkertaisia. Tämä vasemmistohallitus on salakähmäinen selän takana toimijja ja tehän reppanat kaiken uskotte!
Luovutan. Teille järkipuhe on täysin outo käsite.
Ruotsissa näyttää olevan vielä rajat auki ja lentoliikenne täydessä vauhdissa lisäksi nuita ambulanssikuljetuksia on pääasiassa Ruotsin sisäisiä joten voisiko keskustelun aloittaja pysyä nahoissaan paranoidinsa kanssa
Oletko Suomen Alex Jones?
Moniosaajat tulevat länsinaapurista kalleimman mahdollisen ilmasillan kautta viemään kaikki hoitopaikat, jotta saadaan kantaväestöä vähennettyä.
Juu kyllä nyt sairaalat alkaa täyttymään, niin mallikkaasti Sanna Marinin hallitus hoiti asiat ja Ruotsikin sitäkin mallikkaammin.
Kaikki vastuu nyt on terveydenhuollolla Marinin mielestä. Sairaalat eivät tule kertomaan, että kyllä tästä selvitään, vaan raskaasti kiromaan hallitukset. Minkä helvetin olette aiheuttaneetkaan. Onhan aikaa ollut huolehtia omanmaan kansalaisten terveydenhyvinvoinnista. - niin on käynyt, kun herraa on seurattu.
Juu kyllä nyt sairaalat alkaa täyttymään, niin mallikkaasti Sanna Marinin hallitus hoiti asiat ja Ruotsikin sitäkin mallikkaammin.
Kaikki vastuu nyt on terveydenhuollolla Marinin mielestä. Sairaalat eivät tule kertomaan, että kyllä tästä selvitään, vaan raskaasti kiromaan hallitukset. Minkä helvetin olette aiheuttaneetkaan. Onhan aikaa ollut huolehtia omanmaan kansalaisten terveydenhyvinvoinnista. - niin on käynyt, kun herraa on seurattu.
Mahtaa tullakin täysi kaaos valtakuntaan, onneksi ei tullut pakolaisista, ainakaan vielä.
Kyllä tästä selvitään?
Mikäli Suomella on ylimääräistä kapasiteettia tässä kriisissä hoitaa ruotsalaisiakin, niin oikeinhan se on auttaa. Ruotsi saa maksaa täyden hinnan ja arvelen maksavankin. On Ruotsikin rahasta auttanut suomalaisia potilaita. Yhteistyö auttaa molempia.