niin siis, ei ole kuulunu oikeen mitään joten ei ole laittanut asioita solmuun
upeesti eu hoitanu homman
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
EU eliitin eläkevakuutusyhtiöiden kanssa käydään vain neuvotteluita, miten eläkeyhtiöiden tappiot saataisiin järjestettyä koronan verukkeella myös veronmaksajien piikkiin.
Keinoja pohditaan miten aikaisemmat uutisoinnit asiasta saadaan poistettua huomiota herättämättä.
Onneksi ei kuuluta enää Venäjään ja sen katadtrofaalisen heikkoon "terveydenhoitojärjestelmään", joka jäi hännille YK-vertailussa.
Onneksi ei kuuluta pian mihinkään liittoon, paitsi uuteen ja uljaaseen pohjoismaiden puolustusliittoon.
EU ei tee vielä käytännössä mitään. Tosin EU:n vuoro tulee ehkä kriisistä toimisvaiheen talouden tukemisessa. Koko homma on nyt itsenäisten valtioiden omissa käsissä, joissa tehdään eri juttuja. Ruotsi ja Espanja ovat ääripäitä. Euroopassa sairastuneita ja kuolleita on moninkertainen määrä esim. USA:aan verrattuna, mutta media hekumou USA:n ja myöskin Britannian lukumäärillä, poliittisista syistä. Laumasuojaan pyrkivä ja talouttaan varjeleva Ruotsi sitä vastoin ei saa Suomessa kritiikkiä, koska siellä on feminismihallitus. Q