Karin 27.5.2019 saama sanoma talousahdingosta

Karin 27.5.2019 saama sanoma talousahdingosta

Kuka hallitsee tätä maata?

Suomen kansan tapahtumat ovat edessä, sille ette voi mitään. Muille maille on annettu valta hallita tätä maata.

Rakkaus puuttuu, tulee suuret soppajonot, joissa on myös parempiosaisia saaden itselleen lisäetuja. Ruokaa etsiviä tulee olemaan paljon.

Työt loppuvat ja rahavirrat heikkenevät. Suuria konkurssiaaltoja tulee tähän maahan. Töitä on vain harvoilla, sekin lähes ruokapalkoilla. Ei ole mainos- ja kuvalehtiä jaossa, paperista on huutava pula.

Rikkaat ovat kauhun partaalla, mihin laittaa rahansa piiloon. Ei ole arvoa rahan voimallakaan. Suuret omaisuudet katoavat tuntemattomilla tavoilla.

Suomi, sinä antauduit kalliiseen leiriin, Euroopan unioniin. Se on ryöstäjien leiri, jossa ei tunneta armoa. Sinne vain halutaan Suomesta ja muista maista muka etuja valvomaan, turhaa kaikki. Suomi, sinun etusi ovat menneet aikoja sitten. Et tule koskaan saamaan, mitä olet sinne leiriin laittanut. Ne ovat menneet pohjattomaan kaivoon.

Suomen kansa hyljätään kuin orpo lapsi, ei jää mitään. Suomen valta, maine ja kunnia sekä kansallisomaisuus on ryöstetty. On vain ikävä muisto tallella, mikä ei auta.

Suomi, olen itkenyt tämän kansan puolesta ja antanut Sanani kuulua. Aivan turhaan, sillä tämä kansa on uppiniskaista.

Suomen kansa, minä annan pasuunoideni soida. Kääntykää minun puoleeni, niin minä käännyn teidän puoleenne. Suomi, sinun rikkautesi on Jumalan valtakunta.

Suomen kansaa on verrattava tuhlaajapoikaan, joka menetti kaiken. Urheiluareenat loppuvat ja suuret kisat taivastielle alkavat.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Suomen kansa, minä annan pasuunoideni soida."
      Jospa se vaikuttaisi muunakin kuin Päivi Räsäsen kautta.
      Olkoon rukous että seuraava pressa olisi Jumalan äänenä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      338
      7466
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      77
      4839
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3235
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3127
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      76
      2026
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      154
      1921
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      221
      1844
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1607
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1568
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1488
    Aihe