keneltä saisi rahaa

Anonyymi

Tarvin kipeästi pari tonnia rahaa,koska olen joutunut ottamaan parin tonnin lainan ja en ymmärtänyt,miten kallis laina se onkaan.Se on joustoluotto jota pitää lyhentää noin 400 kuussa,olen kuitenkin niin pienituloinen,että olen joutunut nostamaan sieltä aina uudestaan rahaa,että pärjään.Eli en saa lainaa maksettua näköjään ikinä pois.Olen miettinyt,antaisiko joku miljonääri sen verran lahjoituksena,en keksi muutakaan vaihtoehtoa. Onkohan kukaan koskaan saanut keltään näin rahaa?

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä hölmö ota uutta lainaa, jos et kykene msksamaan vanhaa. Muuten velka on kohta yli 10 000.

      Päästä mieluummin ulosottoon ja nuole haavasi. Säästät loppupeleissä selvää rahaa.

      • Anonyymi

        Älä, älä. Ulosotossahan summa vaan kasvaa koko ajan, kun juristit lyö siihen joka kerta satasen lisää perimiskustannuksia. Kunnan velkasaneeraukseen pitää hakeutua.


    • Anonyymi

      Tilaa 2kpl 1500€ puhelimia ja myy ne 1000€ kpl.,maksa niillä vippi pois.osa maksut pienenee kummasti.

      • Anonyymi

        Tuliko aivopieru? Maksaa ostaessa puhelimista kolme tonnia ja myydessä saisi niistä kaksi tonnia? Jäisi tonnin tappiolle?


    • Anonyymi

      2000e lainassa on varmaan kk korot jo 200€.itse tein eikä kaduta yhtään.jää yli 100€ kk
      omaan käyttöön.

    • Anonyymi

      OTA yhteyttä kuntaasi .
      Älä ote keneltäkään velkaa, siinä syntyy usein monenlaisia ongelmia, vaikka maksaisitkin , niin aina voivat kiristää.

      • Anonyymi

        Ja ota yhteyttä kuntaasi joka viikko, useamman kerran , älä lopeta yhteen vastaukseen .

        Yritä puhua rauhallisesti ja älä puhu liikaa.


    • Anonyymi

      Nyt on alettava elää varojensa mukaan. Karsi menoista, kunnes laina on kuitattu. Tuo 2000€ ei ole kauhean paljoa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8108
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3912
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1380
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      33
      1224
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1109
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      980
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe