Aprillipilojen aika

Kuka keksii parhaan aprillipilan Koronasta huomiseksi?
28<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Koronasta ei sovi tehdä mitään aprillia, jotain muuta pitää keksiä.
Vihervasemmisto puolestaan voisi pitäytyä aprillihommista kokonaan, kun muutenkin valehtelevat ympäri vuoden niin että korvat heiluu.

Äänestä
  • Heienosåa kun nyt porvareila ja köyhillä on yhteinen vihollinen ja kansakunanon yhtenäinen.

    Vai yrittääkö porvarit jo hyötyä jotenkin koronasta kun puhutaan koroona tuesta .

    Toivottavasti nappikauppiaatkin saavt si t ä tukea.
    No duunaril l e j ää maksumiehen osa taas vaan

    Äänestä

Sataproosaa koronaan sairastuneista tulee varmasti heittämään leivin ajallaan.

Äänestä

Perussuomalaiset lopettavan jälkiviisastelun ja asettavat Suomen selviämisen kriisistä etusijalle.

Aprilliä!!!

1Äänestä
  • Sehän olisi kansallismieiisyyttä. Hui kauhia, natsi!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sehän olisi kansallismieiisyyttä. Hui kauhia, natsi!

    Persujen kohdalla ei ole pelkoa, että piittaisivat Suomesta paskaakaan.

    Äänestä

Olisko tässä:

Suunniteltu vanheneminen iskee saastepandakommunistisiin koronaviruksiin ja ne alkavat hajoamaan itsestään.

Kiinassa kun ei ole ikinä osattu tehdä mitään kestävää...

Äänestä

Kaikille nyt lomautettaville ja irtisanottaville otetaan aktiivimalli käyttöön huomisesta lähtien pikapäätöksellä.

Äänestä
  • Ja raha t annetaan rikkaile porvarelle
    Teko kokoomuslaisille nappikauppiaille
    Maataloustukiloisille..

    Kaiken maksaa pienipalkkainen köyhä veronmaksaja ilman mitää vähennyksiä g äysmääräisenä

    Onneksi on sannukka johdossa

    Johan se ek niinistö yrittää j otain vilunkia

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja raha t annetaan rikkaile porvarelle
    Teko kokoomuslaisille nappikauppiaille
    Maataloustukiloisille..

    Kaiken maksaa pienipalkkainen köyhä veronmaksaja ilman mitää vähennyksiä g äysmääräisenä

    Onneksi on sannukka johdossa

    Johan se ek niinistö yrittää j otain vilunkia

    Voi katkeraa sosialistia parkumassa samaa liturgiaansa....otapa vähän olutta.:)

    Äänestä

Osoita taivaalle ja sano, kato korona.

Äänestä

Koronan aiheuttaman talouskriisin takia Kulmuni ehdottaa maataloustukien leikkaamista.

Ääh. Sitä ei uskoisi kukaan.

Äänestä

HUONOSTA VITSISTÄ PITÄISI RANKAISTA . KORONAA SAA HYBRIDINÄ TILAA OMA ILMAN KORKOA.

Äänestä

Aprillia, syökää silliä ja juokaa kuravettä päälle! Ei mitään koronaa koskaan ollutkaan - vain jotain tavallista flunssaa. Menittepäs lankaan. Rajoitukset puretaan välittömästi ja voitte jatkaa normaalitaaperrustanne kuten ennenkin.
-Viranomaiset ja hallitus- 😝

Äänestä

Vappusatasia jaetaankin koronan takia 2 kuukautta etuajassa 1.4.2020.

Äänestä

Ohisalo laittaa rajat viimeistä reikää myöten kiinni 1.4.2020.

Äänestä
  • Siis Ohisalo laittaa rajat koronan takia viimeistä reikää myöten kiinni 1.4.2020.

    Äänestä

  • Vihreät eivät pidä koronaa vieraslajina joten sitä ei tarvi tuhota

    Äänestä

Huomenna koko koronapandemia julistetaan pelkäksi aprillipilaksi.

Äänestä

Sanna Marin tyrmäsi presidentin ehdotuksen asiantuntijaryhmästä, koska hallituksella on ji kriisiryhmä.
Kriisiryhmä ei ole kertaakaan kokoontunut tämän kahden viikon aikana.

Aprillipila:

Sanna Marinilla ja Krista Kiurulla on korkein tietämys tässä maassa epidemian hoidosta, joten edes hallituksen kriisiryhmän ei tarvitse kokoontua.
Ohisalo tietää aavistuksen vähemmän. Muut ei mittään.

Äänestä

Viisikko näyttää kaiken, katso huomisen lehdestä.

Äänestä

Huomenna alkot jakaa loput varastonsa ilmaiseksi kaikille nopeimmille ennen lopullista sulkemistaan.

Äänestä

Koronavirus on vaikuttanut vihervassareiden aivoihin niin että ovat unohtaneet sanat "natsi" ja "rasisti".

Äänestä

Sain juuri vihiäluotettavilta tahoilta että huomisaamun pääuutisotsikko tulee olemaan että kaikki sairaat(nuoret ja vanhat),eläkeläiset,vanhukset yms tullaan viemään huomisesta lähtien montun reunalle ammuttavaksi.

Poikkeuksia ei myönnetä vaan jokaiseen kuntaan tullaan kaivamaan kaivinkoneilla suuret joukkohaudat jonka reunoilla kaikki ko:t tullaan ampumaan konekivääreillä monttuun varusmiesten ja poliisien toimesta ja lopuksi käydään varmistamassa pistoolein että kaikki varmasti ovat kuolleita,koronaviruksen omaavat että muut heikot,ei väliä.

Valtion rahat ovat nyt jo yksinkertaisesti lopussa elättämään kaikkea roskakansaa enää. Koronavirus on jo tähän mennessä syönyt liian monta miljardia rahaa ja maan toipuminen epidemian jälkeen on jo erittäin hankalaa.

Aamulla tasavallan presidentti ja valtioneuvosto yhdessä tulevat asettamaan uuden lain voimaan pikamenettelyllä ja menevät heti tämän jälkeen kirkkoon rukoilemaan Jumalan armahdusta elämänsä jättäville.

Aamen ja Herran haltuun.

Äänestä

Suomessa asuva somalialainen huippulääkäri on kehittänyt viikossa toimivan koronalääkkeen. Somaliyhteisö valmistautuu jakelemaan sitä maanlaajuisesti ja kiitollisuuden osoituksena turvapaikasta lääkkeen saannissa on etusija suomalaisilla.

Äänestä

Kuka keksii parhaan aprillipilan Koronasta huomiseksi?
Kukaan viherpelle ei osaa keksiä ainakaan mitään älykästä...hokevat silakkaa , johonka niiden ameban tasolla olevien aivojen kapasiteetti riittää!

Äänestä

Turvapaikan hakijana maahan tullut huippukirurgi ompelee päänsä menettäneelle naiselle uuden pään.1.4.2020.

Äänestä

Kirjattuna kirjeenä kilahtaa potiluukusta kirje, poliisilta ja sisäasiainministeriöltä: kaikki varasi on takavarikoitu ulkomaisistakin "Cayman-saaret, Sveitsi, Malta" pankeista, joten... olet varaton mies autostasi on myös poistettu jo kilvet ja asuntosikin on määrätty takavarikkoon hallituksen toimesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuka keksii parhaan aprillipilan Koronasta huomiseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu