kun IS:n toimittaja Haapala on rehellisesti tuonut esiin hallituksen sähläykset ja hidastelut, eikä viherpunakommari voi muuta kuin huutaa "porvari Haapala"...heheheee.
Mutta femakkohallituksen hommat ei vaan ole menneet niin putkeen, kuin fanaattinen vassari haluaa itselleen uskotella. Tyhmyys ei ole hyve.
Mutta femakkohallituksen hommat ei vaan ole menneet niin putkeen, kuin fanaattinen vassari haluaa itselleen uskotella. Tyhmyys ei ole hyve.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hirveetä itkua komuilta heti kun Haapala jotain kirjoittaa hallituksesta.
Haapala on hauskasti herättänyt vihreiden psykoosisiiven seikkailemaan internet-palstoille. Ylioppilas Pekka Haaviston kieroilujen paljastaminen on vihreille samaa kuin muhametin loukkaaminen muhamettilaisille.
Haavisto kuuluu puolueen "perheeseen", ja on ollut varmasti Haavistolle ja puolueen väelle suuri järkytys, että joku on juljennut paljastaa Haaviston kieroiluja. Puolueen kirjoittamaton sääntö on, ettei "perheeseen" kuuluvista saa julkisuudessa kertoa mitään negatiivista. Siksi Timo Harakkakin savustettiin puolueesta ulos, kun aikanaan kirjoitti jotain, mitä Haavisto ei olisi halunnut julkisuuteen.