Kännyhuijareita

Joku finniturpa huijaa kännykaupoissa. Ryöstää kun kauppoja tehdään. Onkohan saatu kiinni?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kerroppa tarkemmin jos asialle voisimme tehdä jotain.

Äänestä

On jäänyt kiinni, oli 15v nuorukainen, vikalla "keikalla" sai itekkin turpaansa. Saas nähdä paljon saa korvauksia oikeudessa, kun omistaja suojasi omaisuuttaan.

Veikkaan muutama tuhat egee, kun tuli paha mieli ryöstöyrityksen epäonnistuttua..

Äänestä

Onko ne siis näitä kaupustelijoita jotka on Willassa? siis näitä telian tyyppejä tai vastaavia? kerran yks laatikkopääteini alkoi huudella hävyyttömyyksiä kun ensin kieltäydyin ostamasta mitään heiltä. Tämän finniturvan jutut meni sen verran laukalle, että tein aiheesta lopulta palautteen firmalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joku finniturpa huijaa kännykaupoissa. Ryöstää kun kauppoja tehdään. Onkohan saatu kiinni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu