Rasvaisesta tukastakin joskus paheksuttu opetusministeri herätti pahennusta maanantaina esiintyessään koronaan liittyvässä tiedotustilaiusuudessa likaisissa ulkoilujalkineissa.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Ministeri-sentaan-Li-Andersonin-tyyli-tiedotustilaisuudessa-kauhistuttaa-Katso-kuvat?utm_source=suomi24.fi&utm_medium=recommendation_widget
Opetusministerillä likaiset lenkkarit tiedotustilaisuudessa
17
135
Vastaukset
- Anonyymi
Haisikohan vanhalle viinalle?
- Anonyymi
Li pesee mäntysuopalla tukkansa, se kun on vihervassareiden suosikkishampppoo.
- Anonyymi
Huh huh, mitenhän toosa?
- Anonyymi
Seiskan valeuutinen eli seiskan toimittaja näkee harhoja.
- Anonyymi
Onneksi kamera näkee oikein, vai mitä tahvo?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi kamera näkee oikein, vai mitä tahvo?
Ei nuo likaiset ole eli katso tarkemmin pökiö.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei nuo likaiset ole eli katso tarkemmin pökiö.
Olet oikeassa, sillä ne ovat erittäin likaiset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet oikeassa, sillä ne ovat erittäin likaiset.
Ihan puhtaat ovat.
- Anonyymi
Pitäisiköhän asiasta tehdä eduskunnassa välikysymys.
- Anonyymi
Lii olisi kaunis mies.
- Anonyymi
Ihan tyypillinen punikki.
- Anonyymi
Li Andersson on valinnut hallituksen Korona-epidemian tiedotustensa tyyliksi "rasvanahkainen haalariduunari".
Tähän asusteeseen oikeasti kuuluisivat teräsvahvistetut turvakengät. Mutta mukavuudenhaluinen Li on ottanut niiden sijalle kevyemmät jalkineet, vanhat rähjääntyneet kiinantossut.
Näillä aseilla Vasemmistoliitto kalastelee nyt niin yliopistojen älykköjen kuin myös tehtaiden duunareiden ja kaupan kassatyttöjen ääniä. - Anonyymi
aluehallintovirasto on täynnä talousrikollisia
- Anonyymi
Kyllä nämä Juulian lenkkitossut nyt täytyy tutkia oikein kunnolla. Nostetaan tossu pöydälle, niin kuin meillä päin sanotaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1234857Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1864530Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1191970- 4031721
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331492Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann81292Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781225- 821170
- 741065
- 921008