Täysin ylimitoitettua toimintaa

Hallitus on täysin ylimitoittanut rajoitukset. Talous sakkaa ja kalliiksi käy hoitopaikat. Eihän täällä ole sairastuneita kuin vähän reilu tuhat.

Helvetti piti jäätyä joidenkin ennustajien mukaan. Äänestän kyllä perussuomalaisia. Heillä olisi ollut oikeat lääkkeet. Tauti jo tiedettiin tammikuussa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aikooko perussuomalainen puolue mitenkään puuttua Sauli-vaarin kokemaan vääryyteen kun sen aamupuurolautanen on hallituksen päätoksellä takavarikossa.

Äänestä

Älä höpötä!

Äänestä

Oletko joku pikkubaarin omistaja jolta lähtee tulot? Eihän silloin ole niin väliä jos muutama sata ihmistä kuolee kunhan massia tulee omalle pankkitilille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hallitus on täysin ylimitoittanut rajoitukset. Talous sakkaa ja kalliiksi käy hoitopaikat. Eihän täällä ole sairastuneita kuin vähän reilu tuhat.

Helvetti piti jäätyä joidenkin ennustajien mukaan. Äänestän kyllä perussuomalaisia. Heillä olisi ollut oikeat lääkkeet. Tauti jo tiedettiin tammikuussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu