Mikä avuksi, kun käynnistän koneen se..

..vaikka en sinne haluaisi ? Silti yhteys ei yleensä onnistu, vaan pitää klikata uudelleen.
Käyttis on windowsXP ja käytössä on Elisan turvapalvelu.
3749
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kun en tiedä sun ohjelmistasi, mutta luulis nyt ainakin virustorjuntaohjelman yrittävän nettiin tarkistamaan päivitysten saatavuuden.

Äänestä

Itse olen huomannut, et kun aukaisen koneen, XPpro käyttis, ADSL-yhteys (ELISA) ei avaudu normaalisti, vaan vasta satunnaisen ajan päästä 5min-1½h. Kyllähän on usein hihat palanu, kun olis tarvinnu nopeesti käydä netissä, eikä yhteys vain toimi. Koneen asetukset on täysin OK, käyty myös ammattilaisen kans läpi. En tiedä, miksi yhteys temppuilee, mut ei temppuillu enne ku oli käytössä DNA:n laajakaista...

Äänestä
  • Ei syy ongelmaasi ole varmasti elisalla, vaan sinun koneesi asetukset ei ole oikein tai Modeemisi on viallinen, käyppä ekaksi vaihtamassa modeemisi kunnolliseen.


    >Koneen asetukset on täysin OK, käyty myös ammattilaisen kans läpi<
    Mikä se sellainen ammattilainen on joka ei noin helppoa asiaa saa selvitettyä,
    oikealle ammattilaiselle tuon asian selvittäminen on hyvin helppo ja nopea homma.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yrittää heti nettiin.. kirjoitti:

..vaikka en sinne haluaisi ? Silti yhteys ei yleensä onnistu, vaan pitää klikata uudelleen.
Käyttis on windowsXP ja käytössä on Elisan turvapalvelu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu